top of page

סי היימן - אם אי פעם אמות (לפני שיגיע זמני)

בתאריך ה12.10.23- יצאה סמ"ר מבצעים במיל' עדי ברוך הי"ד ז"ל לשירות מילואים ביחידתה בשדרות. עדי היתה נחושה להתגייס, כשהגיעה לשדרות כבר היתה למעשה תחת צו 8 ומסתבר שהיתה אמורה להתייצב כבר יום קודם! אך מפקדה סיפר שעדי התקשרה אליו לבקש עוד ערב אחד בבית עם המשפחה מה שהפך להיות למעשה באופן טראגי הערב האחרון בחייה. עדי היתה בדרכה להקמת מערך הגנה לעיר שדרות, בנסיעה לבסיס פגעו בה רסיסים מפצמ"ר שנורה ע"י החמאס והיא נהרגה. עדי היתה נפש יוצרת, כותבת וצלמת מחוננת בת למשפחה ערכית ושורשית מהשומרון, ילדה עם חיוך ענקי שלא מש משפתיה, עמדה להתחתן עם נבו אהובה וכל חלומותיה נקטעו. במחשב האישי שלה מצאה אמה, אורית ברוך, טקסט מצמרר בשם "אם אי פעם אמות, לפני שיגיע זמני", אותו כתבה בינואר 23 כמעט שנה לפני האסון. יהי זכרה מהפיכה.

אורית האמא: "את השיר הזה מצאתי בתום השבעה לפני העליה לקברה. עדי היתה ילדה שמחה שתמיד חייכה וגם בצוואה הזו היא מבקשת מאיתנו להמשיך את דרכה ולחגוג את החיים."

למילותיה ולזכרה של סמ"ר מבצעים במיל' בחטיבת יהודה עדי ברוך ז"ל, לחן: סי היימןעיבוד והפקה מוסיקלית: ג'נגו עמיר רוסיאנו

יואב אסרף אסיף ונופר מרגליות - עכשיו תורי

"אני יוצא למלחמה הזאת, בידיעה שאני לא בטוח חוזר אבל אני מאמין בלב שלם, במה שאני עושה" באוקטובר 2023 סמ״ר עדי ליאון, לוחם בגדוד צבר מחטיבת גבעתי נפל בקרבות נגד חמאס. בסמוך לכניסת הכוחות לעזה החליט עדי להיפרד במילים אחרונות והשאיר אחריו מכתב מצמרר לבני משפחתו. המילים האחרונות של עדי קיבלו עיבוד ומנגינה. נורית, אמא של עדי כתבה: ״ לקחת מכתב לא פשוט ריגשית ולשזור ממנו טקסט חדש בלי לאבד את הדקויות והמשמעות, זו אומנות. מעריכים מאוד מאוד״ נופר ואני התרגשנו לעבוד על השיר, עד דמעות. מי ייתן ומילותיו האחרונות של עדי תמשכנה לבעור כנר תמיד בלבבות כולנו.

מילים: החייל עדי ליאון ז״ל, יואב אסרף אסיף, לחן: יואב אסרף אסיף

משה קליין - תחזור הביתה

חודש וחצי אל תוך המלחמה הקשה, הלב שבור וכולם עוד בהלם וזעזוע, משחרר משה קליין סינגל חדש שמבטא במילותיו את התחושות של הפחד וחוסר האונים, ועל הרצון העז שכל זה יגמר ויגיעו ימים טובים יותר.  שיר מטלטל ומרגש, שמצליח להעביר את תחושות הכאב והגעגועים של משפחות החטופים בשבי ומשפחות החיילים שבחזית המתחיל בתיאור של הדרך הארוכה שלא תמיד ברורה בשדה הקרב, הדרך שבו משפחות החיילים הנמצאות בחרדה מהבלתי נודע מתפללות לשובם. השיר ממשיך בתיאור הגעגועים של המשפחות לחיקם של יקיריהם שנמצאים בשבי והוא מסתיים עם בקשה מעומק הלב מבורא עולם שיחזיר את החיילים והחטופים הביתה בשלום ויגאל אותנו מהכאב. השיר הוא עדות לכוחה של המוזיקה להביע רגשות, משמעות ולעורר מודעות עם אותם אלו שחייהם הפכו באחת לסיוט מתמשך.

מילים ולחן: יאיר אדלר | עיבוד והפקה מוזיקלית: גיא ויהל

נוייה דודסקו - פיית מדבר

שיר הנצחה מרגש לאביה גנות ז"ל ולקצינה רון צרפתי ז"ל שנהרגו בשבת השחורה שבועיים אחרי אותה שבת נוראית. נוייה לקחה את הגיטרה שמלווה אותה מאז הילדות והשיר פשוט יצא מעצמו. היא אמנם כותבת שירים כבר שנים רבות, אבל מעולם לא היה לה האומץ להקליט אותם. מאז אותו יום ארור נוייה, בת ה- 22 המשרתת בגדוד לוחם של פיקוד העורף בצפון, הבינה שהחיים קצרים ושאסור לתת למשבר לנהל אותך, קיבלה החלטה לפעול ולתרום ככל האפשר. את 'פיית מדבר' היא כתבה מבלי לחשוב – היא והגיטרה על המיטה והשיר יוצא מעצמו. היא העלתה גרסה שלה עם הגיטרה לאינסטגרם והלכה לישון. בבוקר היא התעוררה למבול של הודעות ולמעלה מ- 10,000 צפיות. נועה קירל שיתפה את השיר וכך גם קרן פלס. עוד ועוד אנשים האזינו לו והתרגשו ממנו. המפיק יהל דורון שמע את השיר ולקח על עצמו את עבודת ההפקה המוסיקלית. נוייה: "רון הייתה פיית מדבר מלאת שמש. זה התיאור הכי מדויק. היינו חברות ילדות. את אביה הכרתי בשירות הצבאי והיינו כמו אחיות. אביה הייתה מחוברת למדבר ולטבע כמו בחבל טבור.

 

החצר האחורית של ג'וני - כדורים שורקים

ב 7.10 יונתן ניצל ממסיבת הטבח ברעים כשבוע לאחר החזרה יונתן כתב שיר על המקרה שלו והוא מתייחס בכל שורה בפזמון לקבוצת אוכלוסייה אחרת
"כדורים שורקים ילדים נופלים לאדמה" – למתים
"כוחה של אמונה לחזור הביתה " – לניצולים שיצאו בחיים
"לא רוצה לחיות ולא רוצה להיות צודק " -לכלל אזרחי ישראל הרגילים שיתעוררו בעקבות המקרה ועזבו לרגע את הימין והשמאל.
"זה זמן לישועה זה זמן להתחזק ביחד " – לחלק שלנו שנשאר מאמין למרות הכל ומצפה לחלק הטוב מכל הדבר הנורא הזה.

יונתן כהן בן 26 ממושב במרכז אמן יוצר כותב ומלחין בשנה האחרונה עבד על פרויקט חדש שנקרא "החצר האחורית של ג'וני" - פרויקט אישי מבית יונתן כהן חומרים מקוריים וארוחים על טהרת הלייב סשן במופעים אינטימים.

מילים ולחן : יונתן כהן , עיבוד והפקה מוזיקלית : דביר גיל קהלני

ליר - תחזור

ליר, מוזיקאית מאשקלון לקראת אלבום ראשון, מה שעומד בבסיס היצירה שלה הוא החיבור  לחיים, לכאן ולעכשיו. היא כותבת ומלחינה אירועים המציפים אותה, וככה המוזיקה היא כתרופה עבורה.

״תחזור״ שיר שכתבה והלחינה מתוך אמונה אמיתית ואופטימיות ומתאר את החזרה הביתה.  השיר מבקש לתת תקווה ליום שאחרי המלחמה, שבו כולנו נחזור לחיים. מהמקום האישי שלה, בתור מפונת בית באשקלון  מעל לחודשיים, השיר מבטא את הרצון לחזור הביתה ולשגרה, אבל השיר גם מתייחס לכל הקונוטציות שיש למילה ״בית״ בימים אלה.

ליר: ״המטרה שלי היא לתת תקווה, שנצליח לקום מהמכה הזו ולשוב כל אחד  לדבר שמהווה עבורו בית. ובינתיים, כמו תמיד, המוזיקה יכולה לתת נחמה, משהו להישען עליו. אם זה מה שאנשים ימצאו בשיר הזה, אני את שלי עשיתי״.

מילים ולחן : ליר, עיבוד, הפקה מוסיקלית: אריאל טוכמן

bottom of page