top of page

עמותת ער"ן - ביחד נתגבר

השיר "ביחד נתגבר" נכתב כחלק מתהליך התמיכה והחיזוק של מתנדבי ער"ן שהיו מעבר לקו ולמקלדת במהלך השבת השחורה ובשבועות הקשים שעברו על כולנו בעקבותיה.

השיר נכתב ע"י ד"ר מיכל לב ארי, מנהלת שירות הסיוע ברשת של ער"ן, הולחן ע"י טלי שפירא שחטר, מתנדבת ער"ן, ובוצע על ידי מתנדבות ומתנדבי ער"ן וצוות העמותה, בעקבות מתקפת הטרור של ה-7 באוקטובר 2023, מתוך הצורך בהדהוד של תקווה ותזכורת לחשיבות התמיכה ההדדית המחזקת, בימים סוערים וקשים.
"כן זה גל וזה עובר, עוד נחזור לעצמנו, וביחד נתגבר" - על רקע צלילי התנודות המטלטלות את כולנו, משולבות בשיר מילים המקבלות ביטוי בשיחות המצוקה המגיעות לער"ן.

אוהד שחר ויונתן לייבוביץ׳ - זה לא אני

השיר ״זה לא אני״ נכתב בלילה שלאחר ה7 לאוקטובר. הוא נכתב לאחר יום שלם של אזעקות וחדשות והתחושה המבהילה של חוסר הודאות. את המילים כתב אוהד שחר לפני השינה וזה לקח לא יותר מ5 דקות, הלחן הוא לחן משותף של אוהד ושל יונתן לייבוביץ׳ שכאילו חיכה במחשב למילים במשך כמעט חצי שנה.

על הביצוע של כל הכלים אחראים יונתן ואוהד כאשר מצטרפת אליהם קרן קורקוס בפיזמונים עם הקול החותך בבשר והמרגש שלה.

זהו סינגל ראשון מתוך אלבום שני עליו עובדים אוהד ויונתן בימים אלה, שירים נוספים יצאו בחודשים הקרובים.

 

נעם הראל - על השולחן

המוזיקאי הזמר והיוצר נעם הראל שובר שתיקה מוזיקלית ארוכה, בעקבות מתקפת הטרור הרצחנית בשבעה באוקטובר ומלחמת 'חרבות ברזל'. כשדווקא כעת בזמן שחיילנו מסכנים את חייהם למעננו, הולכים ועולים קולות של שיסוי ופילוג בחר הראל לשחרר את שירו החדש "על השולחן" המדבר על תופעת השיימינג הן כפרט - בין ילדים, בין אנשים. והן כעם - בין מגזרים ואוכלוסיות, ואל מול העולם. והצורך והיכולת שלנו להיות שלמים ואמתיים עם עצמנו, ומתוך כך לקבל את האחר והשונה מאיתנו כפי שבא לידי ביטוי במילות השיר: "שים לב אחי, תהיה חיובי מולך עומד אדם הכי רציני לוחם במציאות ולא מפחד... אל תקטין אותי אל תגיד לי במה אני לא טוב אני יודע יש בי מכאוב...".

המילים, הלחן, העיבוד וההפקה המוזיקלית של נעם, כשאת יציאת השיר מלווה וידאו-קליפ מיוחד ועוצמתי בהפקת מירי טננולד אשר ממחיז את מילות השיר.

 

לירז גרין - בלה בלה בלה

בתקופה המשוגעת הזו, בה לירז גרין הוציאה יחד עם מתנדבים את "טוב אחד", שהרווחים ממנו הועברו כתרומה למשפחות החטופים - כמעט הספקנו לשכוח את "האויב מבית" הייטרים ברשתות החברתיות, בריוני מקלדת ונציגי לשון הרע. הבחירה להוציא את השיר דווקא עכשיו, כשנדמה שחזרנו לאותו שיח אלים, מפלג ומשסה מבית, בעוד אויבנו נלחמים בנו מבחוץ, נובעת מהתשוקה של לירז לשיח מיטיב וחיובי.לירז גרין מבקשת להזכיר לכולם, גם למדינת ישראל, ובעיקר לעצמה, לחיות בשלום פנימי, להגביר את 'הווליום החיובי ' ולהשתיק את כל ה"בלה, בלה, בלה" שמסביב . לירז גרין משחררת את השיר שעוטף מסר חשוב באופן קליט וקצבי. שיר זה מהווה חלק מהדרך הלא שגרתית שלה בעולם המוזיקה הישראלית, כמי שבחרה להתגבר על פחדים משתקים ומחשבות מגבילות - ולהשמיע קול אחר.

דרור טמיר והטמירAז - מרחב מוגן

הטמירAז חוזרים עם שיר בועט וקצבי, פאנק רגאיי והיפ הופ התמזגו יחד עם טקסט שמטלטל את הלב. השיר התחיל להיכתב בבוקר שבו התחיל תיאטרון האבסורד הקרוי בית הדין הבינלאומי לצדק בהאג, אך הוא מוקדש במיוחד לבג"צ, לתקשורת הישראלית ולמחאה.

"הטמירAז" הוא פרויקט הבכורה של דרור טמיר, הלהטוטן המוכר מהרמזור בשדרות רוקח תל אביב ובו הוא מלהטט גם במילים בעזרת ההרכב היצירתי והאניגמטי.

מילים: דרור טמיר, לחן: דרור טמיר בן רייקמנס דוד פנחס , עיבוד: בן רייקמנס, דוד פנחס 


 

חגי בר מאיר - שלוליות

חגי בר מאיר זמר יוצר, שכותב ומלחין שירים בעברית בסגנון רוק ישראלי, ג׳אז, רגאי, פאנק ועוד. השירים המרכיבים את אלבום הבכורה שלו שעתיד לצאת בחודשים הקרובים עוסקים בפחדים של בין אדם לעצמו, אמונה, הומור, כאב ואהבה. בחמש השנים האחרונות, התמקד ביצירת מוזיקה והופעות עם חומר מקורי, הקים הרכב אירועים פעיל ממנו הוא מתפרנס והלחין למגוון פרויקטים שונים. במסגרת מלחמת "חרבות ברזל" גויס למילואים כלוחם טנק לכמעט 5 חודשים בהם נאלץ לעצור את הפעילות המוזיקלית. 
"השיר שלוליות נכתב מתוך החיפוש שלי אחר הדרך הנכונה ביותר להטביע חותם, למצוא נקודת מבט חדשה על מה שכבר מובן מאליו. 'אני פוחד ממשורים' הוא המשפט שמסביר בצורה הטובה ביותר את הפחד שלי להישאר במקום ואת הרצון התמידי להיות בתנועה, להרגיש בעוצמות גבוהות עצב ושמחה.

אבל את האמת שהשיר נכתב לפני ה-07.10 והיום אחרי חודשים ארוכים כלוחם במילואים ואחרי כל מה שעברתי כאדם פרטי ועברנו כולנו כעם, גיליתי שאני מאוד מתגעגע למישורים ומייחל להם לחזור לפעמים לחיים של כולנו".

מילים ולחן: חגי בר מאיר, עיבוד והפקה מוזיקלית: רועי ביתן

bottom of page