משתלת כפר עידוד

עמותת ידידי כפר עידוד נוסדה בשנת 1988 והתארגנה ע"י קבוצת הורים אשר חפשו מענה לילדיהם המיוחדים שיהווה עבורם בית חם, בטוח ויציב עם איכות חיים ברמה גבוהה. בכפר 168 יחידות דיור בבעלות פרטית של המשפחות. לכל משפחה הרוכשת דירה הזכות להצטרף כחברה בעמותה. השטחים הציבוריים ומבני הציבור בבעלות העמותה. הדירות ממוקמות במבנים בני שלוש קומות, שמיקומם, סביב גינות פנימיות. כל דייר גר בדירתו הפרטית ונתמך בניהולה על ידי צוות הכפר.
 
קהילת כפר עידוד מונה כ-150 דיירים בוגרים בקשת גילאים רחבה בין 21 ל-60, מדשאות הכפר והשטחים הציבוריים שוקקים חיים במרבית שעות היום והערב. המקום מספק הזדמנויות רבות למפגשים ספונטניים ולפעילויות מגוונות ועשירות. הכפר מנוהל על ידי עמותת הורי הדיירים. חברי הועד המנהל את העמותה עושים את תפקידם בהתנדבות. אין כל משיכת רווחים מתקציב העמותה וכל כספיה משמשים ליצירת איכות חיים גבוהה ולהבטחת עתיד הדיירים בכפר.  כפר עידוד  נמצא בפיקוח אגף השיקום של משרד הרווחה, והוא אשר מממן את דמי האחזקה השוטפים.
 
בכפר עידוד שבנתניה קיימת משתלה טיפולית הפועלת כבר 13 שנים, המשתלה נותנת תעסוקה ל-12 דיירי הכפר , שגרת העבודה היא חלק מרכזי בשיקום וטיפול בדיירים הזקוקים לליווי ותמיכה ברמות שונות . בחנות המשתלה ניתן למצוא תבלינים, צמחים לגינה (עונתי ורב שנתי) עצי פרי ,צמחי בית וסוקולנטים - בגדלים שונים. ישנם מוצרים של מרכז תעסוקתי של הכפר - סלי קניות מקושטים, סלי כביסה ומוצר הדגל זרעים של עידוד בחנות תוכלו לרכוש גם חלק ממוצרי ידי כפר עידוד - תמונות או ציורים.
 
כל ההכנסות ממכירות חנות המשתלה הן לרווחת הדיירים בכפר...
 
רח' האר"י 51 נתניה 09-8632777