• דף הבית
  • בני 10 כששמענו על אמבולנס המשאלות של מד"א החלטנו לתרום

בני 10 כששמענו על אמבולנס המשאלות של מד"א החלטנו לתרום

"כששמענו על אמבולנס המשאלות של מד"א החלטנו לתרום לפרויקט וכך הכסף שלנו ישמח לא רק חולה אחד אלא חולים רבים"
 
בזמן שילדי ישראל נהנים מחופשת הקיץ ועסוקים רק בפנאי ובילויים, שלושה ילדים בני 10 מגדרה החליטו לעשות משהו משמעותי יותר, הם אספו ספרי לימוד ישנים, העמידו אותם למכירה פומבית ואת הכסף שהרוויחו בחרו לתרום לפרויקט אמבולנס המשאלות של מגן דוד אדום.
 
הראל חדד, ליגל שוקר ושירה פלג, שלושה ילדים בני 10, המתגוררים בגדרה החליטו שבחופשת הקיץ הזו, הם לא רוצים להישאר אדישים וברצונם לעשות משהו משמעותי. השלושה יזמו מכירה פומבית של ספרי לימוד ישנים אותם אספו והעמידו למכירה לכל המרבה במחיר. עם סיום מכירת הספרים, במקום לעשות שימוש אישי ונהנתני בכסף שהרוויחו, החליטו הילדים פה אחד לתרום את הסכום הנאה. שלושת הילדים לא ידעו לאן וכיצד יוכלו לתרום את הכסף שהרוויחו. בד-בבד אסנת, אמה של שירה, הייתה מאושפזת במחלקת יולדות בבית החולים לאחר שילדה בת נוספת. במהלך תקופת האשפוז הבחינה באמבולנס המשאלות של מד"א. מיד שאלה את גיסתה, מירה בן חמו, חובשת בכירה שמתנדבת במד"א אודות האמבולנס וזו סיפרה לה על הפרויקט. עם חזרתה של אסנת מבית החולים, ביקשה את עצתה של אמה, לאן יתרמו את הכסף. אסנת מיד סיפרה לילדים על "אמבולנס המשאלות" של מד"א.
 
"רצינו לעשות מעשה טוב ולתרום את הכסף" מספרת שירה פלג. "רצינו לתרום את הכסף של המכירה לחולים, אך לא ידענו לאיזה חולים לתרום. כששמענו על פרויקט אמבולנס המשאלות של מד"א החלטנו לתרום את הכסף לפרויקט וכך הכסף שלנו ישמח לא רק חולה אחד, אלא חולים רבים" הוסיף הראל חדד. לילדים שהתלהבו מהפרויקט של מגן דוד אדום לא היה ספק, ומיד החליטו שאת הכסף יתרמו לאמבולנס המשאלות. במפגש מרגש שנערך בגדרה, נפגשו שלושת הילדים עם מנהל מרחב איילון במד"א, אפי בר והעבירו לו את תרומתם המכובדת 400 שקלים שהצליחו להרוויח. "לא האמנתי שנגיע לרמה כזו, להיפגש עם מנהל מרחב איילון במד"א שייתן לנו תעודה, יעשה לנו סיור באמבולנסים ויסביר לנו על יחידת האופנועים של מגן דוד אדום" מסבירה בהתרגשות ליגל שוקרון.
 
עוד סיכמו שלושת הילדים "כשנהיה גדולים, גם אנחנו נתנדב במד"א – בדוק!
 
"אמבולנס המשאלות הוא מיזם מיוחד של מד"א ששם לו למטרה למלא משאלות של אנשים המתמודדים עם מחלות קשות וסופניות ושיכולת הניידות שלהם אבדה. אמבולנס המשאלות של מד"א מותאם במיוחד לנוחות החולה, כך שחווית המשאלה תהיה מושלמת ככל הניתן, וכולל מכשור רפואי מתקדם לצד מערכות מולטימדיה מתקדמות. במהלך השנים, סייע האמבולנס בהגשמת משאלותיהם של מאות חולים שכללו בין היתר הגעה לאירועים משפחתיים, מסעות פרידה ממקומות מעברם של החולים ואפילו חלומות שנראים לרובנו טריוויאליים כמו הגעה לחוף הים.
 
ליצירת קשר עם מוקד אמבולנס המשאלות של מד"א:· ניתן להתקשר למספר 1-800-600-101 בימים א'-ה' בין השעות 08:00-18:00·
ניתן לפנות במייל לכתובת [email protected]
 
מנכ"ל מד"א, אלי בין: "אמבולנס המשאלות הוא פרויקט ייחודי ומיוחד לא רק במד"א אלא במדינת ישראל בכלל. עשייה מיוחדת זו והחסד אותו אנו עושים עם החולה ומשפחתו קשורים בקשר הדוק עם הערכים ההומניטריים עליהם מתבססת פעילות הארגון. אני מברך את שלושת הילדים על תרומתם שאינה מובנת מאליה. זהו מעשה נפלא ואצילי של שלושה ילדים מקסימים ואינטליגנטים שפינו זמן בחופשת הקיץ, על מנת לתרום למען הצלת חיים. יישר כוח וכן ירבו".