תמר אפק "Show me your pretty side"

שם האומן: תמר אפק

שם השיר: "Show me your pretty side"

אחת הנשים היותר בועטות בסצנת הרוק העכשווית בארץ, מי שכונתה כ"אלילת הגיטרה של ישראל", לא נותנת למגיפה עולמית לעצור אותה. הסינגל Crossbow שיצא במקביל בלייבל הבלגי האיכותי EXAG ובישראל זכה לביקורות משבחות וללא מעט השמעות במדיה. מיד אחריו הוחתמה תמר בלייבל האמריקאי האיכותי Kill Rock Stars (אליוט סמית',  The Decemberists ,מירנדה ג'ולי ועוד).
 
תמר התחילה את דרכה בעולם המוזיקה כסולנית הבלתי נשכחת של "קרוסלה", ההרכב שעשה שמות על הבמות בארץ ובעולם. במקביל ליצירת מוזיקה תמר היא דמות יזמית מובילה בתעשיית המוזיקה, היא ייסדה והפיקה את פסטיבל המוזיקה "חוצמזה", שהיה אחד מפסטיבלי השטח הראשונים בארץ ואירח הרכבים מעולים מהארץ והעולם. הפסטיבל סלל את הדרך לפסטיבלים דומים שהתפתחו בהמשך דוגמת אינדינגב ואחרים. פרויקט הסולו הראשון שלה, האי.פי Collision שיצא ב 2014 סובב אליה לא מעט ראשים בתעשייה. היא יצרה הפסקול לסרט הדרמה
 One week and a day שזכה בפרס  Gan Foundation בפסטיבל הסרטים של קאן.
 
תמר מסכמת שנה של סיבובי הופעות אינטנסיביים באירופה וארה"ב שנקטעו עם פרוץ מגיפת הקורונה שכללו את פסטיבל Dunjam, CMJ, Treefort, SXSW ועוד. אלבומה החדש אותו הקליטה והפיקה באולפני Daptone (הלייבל של שרון ג'ונס ז"ל) יצא במהלך 2021 כשלא מעט אוזניים כבר כרויות לכיוון שלו.
 
תמר על השיר: "רוב השירים שלי משקפים מאמץ להגיע לאיזון בין ניגודים, כמו למשל אהבה מול שנאה בין אנשים, צדק מול אי צדק בחברה או מלחמה ושלום וכו׳. במסגרת מאמצי למצוא תשובות הושפעתי מנאום הזכייה בפרס נובל לשלום של מרטין לותר קינג ב 1964 . הוא דיבר על המאבק האנושי בין החומר שמייצג לכאורה את הצד הנחות מול הרוח המייצגת את הנשגב. השיר הוא מעין דיאלוג בין 'השוטר הרע׳ ל׳שוטר הטוב׳, שמתקיים לדעתי אצל כל אחד. הוא מעין פנייה של צד אחד, לצד השני להסיר את המחסום הבולם את החלק היפה שבו (או בה)."
חזור לרשימה המלאה