שרה סמיר Walking on air

שם האומן: שרה סמיר

שם השיר: "Walking on air"

מילים ולחן: שרה סמיר
עיבוד: אבי טולדנו ושרה סמיר 
הפקה מוזיקלית: אבי טולדנו 
 
קיץ אחד, ילדה בת 16 שעזבה את ביתה, יוצאת לחיפוש בעיר הגדולה בכדי למצוא את עצמה. היא משילה מעליה עול של מסורת, ציפיות, זהויות וכל מה שחשבו שהיא. מגיעה לתחנה המרכזית, מוצאת עבודה וחדר להניח את הראש. אחר כך מגלה את הים ואת כוחן של השקיעות, מוצאת מאהב מארץ רחוקה ומחזיקה בכוח בפער שנוצר בין נערותה לבין החיים של אישה בת 26 שחיה בחלום שתמיד חלמה - ללכת על אוויר. בסוף הקיץ האוויר נגמר, החורף הגיע, המאהב חזר לארצו, הדירה הפכה ליקרה מדי, הבועה התפוצצה, והעיר הפכה גדולה ומנוכרת. היא שוב אוספת את עצמה מחדש לתוך תיק ועולה על מונית שירות בחזרה הביתה. 
 
שרה סמיר כתבה את Walking on air בנסיעה הזו חזרה, במונית שירות. השיר קפץ עליה מהנוף המשתנה מבחוץ וגם מבפנים. היא הוציאה את הגיטרה ופשוט כתבה אותו מול הנוסעים שהקשיבו בשתיקה.סמיר אחראית על המילים והלחן, אבי טולדנו עיבד והפיק וחבורה מכובדת של מוזיקאי על כמו ארז לב ארי,ירון מיטלמן, שלומי אלון וספי סיזלינג הצטרפה למסע.

לשרה סמיר יש סיפור חד פעמי והיא ממש מתכוונת לחיות אותו עד כמה שניתן דרך המוזיקה ומבעד לגישתה הייחודית אל החיים ומה שסובב אותה. כנצר למשפחת מוזיקאים, אמנים ואנשי ספר (ג'וזף סמיר, חיה סמיר, הגר סמיר וסאמי סמיר), שרה יודעת דבר או שניים על מורכבותם של החיים במקום כל כך לא שגרתי כמו המזרח התיכון. היא ישראלית ממוצא מצרי מוסלמי, נושאת בגאון ובחן עושר תרבותי. השורשים נטועים עמוק כאן אך רוחה לעולם נעה ומשוטטת ברחבי הגלובוס. היא יודעת לחלום, לדבר ולשיר בכמה שפות. כאן, היא בוחרת באנגלית, או שמא אולי זו האנגלית שבחרה בה.
 
עיצוב עטיפה - עינת ירון
צילומי יח״צ – עדי הר צבי ואודט אורטגה

חזור לרשימה המלאה