רוני דותן "Haven’t Got You"

שם האומן: רוני דותן

שם השיר: "Haven’t Got You"

אין ספק, לא כל יום פוגשים זמרת-יוצרת שבולטת בנוף האינדי המקומי כמו רוני דותן. בתוך סצינה מוסיקלית הטובעת במוזיקאים, דותן מוכיחה קו מוסיקלי עצמאי ובולט המורכב מהשראות ברורות ומגוונות- אייטיז-פופ, קברט, ג'אז ונגיעות אלקטרוניות. כל אלה יוצרים יחד פרפורמרית ויוצרת ייחודית המשלבת חוצפה,כנות, שיק אירופאי וגרוב שיכול להזיז לא מעט ישבנים. 
 
ב 'Haven’t Got You', סינגל שני מתוך האלבום החדש, רוני שרה על הפער בין הרצוי למצוי, בין הרצון להצליח לבין התחושה הלא נעימה כשזה לא מתממש. השירה הקברטית, המלודיה הקצבית תאטרלית, ליווי הפסנתר ומחיאות הכף נותנים תחושה מתוקה וסוחפת כמו מסיבת ריקודים באווירת קיץ בחוף מאליבו. הניגודיות הומור-רצינות, מריר ומתוק באה לידי ביטוי גם בחייה הפרטיים בהיותה שחקנית קומית מוכשרת ובמקביל מתמסרת לנושאים רציניים ביותר:
 
שיפור מעמד השחקנים בארץ, שמירה על זכויותיהם וכתיבת אמנה ראשונה מסוגה ופורצת-דרך נגד הטרדות מיניות בעולם המשחק – אלה ועוד בכהונה של מספר שנים בוועד המנהל של ארגון השחקנים בישראל (שח"ם).

האלבום החדש ממשיך קו של יצירה כשבאמתחתה של דותן EP בכורה בהפקת דניאל סלומון ולא מעט שיתופי פעולה מוסיקליים/תאטרליים (ששי קשת, אוהד שרגאי, עידן אלתרמן, להקת אנרגיה חולנית, לירון לב, אדר גולד, עמוס תמם, זוהר רביץ, אורי בנאי ואפילו אבשלום קור!).
ברזומה המקצועי של דותן ניתן למצוא מגוון הצגות, פנינים רפרטואריות ("קזבלן" בתאטרון הקאמרי, "פטר והזאב" בתאטרון אורנה פורת) לצד תאטרון שוליים במיטבו ("בית מטבחיים חמש"- זוכת פרס המוסיקה הטובה ביותר בפסטיבל עכו), סרטי קולנוע ואפילו פרסומות. עם הפקה של רועי חלד, דותן מצליחה באלבום החדש לרענן את הסאונד המקומי ולעורר כמה מאזינים למוסיקה מסוג קצת אחר. 
חזור לרשימה המלאה