סנגיט "מה ממוסו"

שם האומן: סנגיט

שם השיר: "מה ממוסו"

מילים: נועה גולן וקדי קוליבאלי
לחן: סנגיט וקדי קוליבאלי
שירה: קדי קוליבאלי
 הפקה מוסיקלית: סנגיט
 
סנגיט הוא נגן כלי הקשה, מלחין ומפיק מוזיקלי, אמן ווידיאו-ארט ומחלוצי סצנת האפרוביט בישראל. שיתף פעולה עם מוזיקאים מישראל (קותימאן, קרולינה, דין דין אביב) ומכל העולם (טוני אלן, מחמוד אחמד). 
 
Ma Mamuso (סבתא שלי) הוא סינגל שני מתוך אלבומו החדש "Librar" העתיד לצאת בקרוב בלייבל האמריקאי Cumbancha Records, מהחשובים בזירה הבינלאומית של מוסיקת העולם (חתומים בה: Habib Koite, Bomnbino ועידן רייכל). הסינגל הראשון Child of War הושמע רבות בתחנות הרדיו השונות דבר שאינו טריוויאלי בכלל לשיר בשפת המנדיגו המספר את סיפורה האמיתי וקורע הלב של נערה סודנית בת 15, פליטה ובהיריון. כתבה אותו נועה גולן, בת זוגתו ושותפו של סנגיט לפרויקט.
 
מאז יציאתו של השיר התארח סנגיט עם ההרכב המשובח שלו באולפני הרדיו השונים והופיע בפסטיבלים רבים, ביניהם יערות מנשה, מדטיראנה ועוד. הסינגל החדש מציג כיוון אחר ומלווה בוויב אפרו-פופ קצבי ושמח כשבפזמון חוזר המשפט "סבתא אמרה לי שיהיה לי טוב" בשפת הג'ולה, השפה המדוברת במערב אפריקה. סנגיט הוא לא רק נגן כלי הקשה ומלחין הוא גם מפיק, חולם ומגשים שמסתובב ברחבי העולם אחרי החלומות המוזיקליים שלו. כשסנגיט שמע מחבר על הזמרת-רקדנית קדי קולביאלי, הוא  סקר את החומרים, השירים והסרטונים שלה ברשת והוקסם מהקול והנוכחות הכובשת שלה. הוא הלחין שיר במיוחד בשבילה והגיע אליה עד מילאנו להקליט אותה לאלבום.  
 
השיר Ma Mamuso הוא דוגמה מושלמת להיותה של המוזיקה שפה בינלאומית. הוא נכתב באנגלית ע"י נועה גולן, תורגם לצרפתית ולבסוף קיבל אינטרפרטציה אישית של קדי ששרה אותו בכלל בג'ולה, שפת האם שלה. המסר שעובר בו במילים וגם בלחן הוא של נחמה ואופטימיות שמגיעה מהבית, עם תזכורת לחפש בכל דבר את הטוב, היופי, ההשראה, ואת ההזדמנויות ליצור משהו חדש.  עם תשוקה אדירה למוזיקת עולם, הצלילים של האלבום נעים בין ג'אז לFאנק, צלילים ממדבר מרוקו, טראנס, סולמות אתיופים וטעמים מהקריביים. האלבום משקף גם את היכולות המוזיקליות המרשימות של סנגיט כמפיק וכמלחין וגם את כשרונו ביצירת שיתופי פעולה מפרים שמשלבים מיומנויות הפקה חדשניות. עם כבוד רב למסורת המוזיקלית של התרבויות השונות.
חזור לרשימה המלאה