ניל פרידלנדר "Should Have Stayed"

שם האומן: ניל פרידלנדר

שם השיר: "Should Have Stayed"

הסינגל השלישי מאלבום הבכורה של ניל פרידלנדר ממשיך למצב את ניל פרידלנדר כיוצר מסקרן ומבטיח. אחרי ההצלחה של סינגל הבכורה,  What Part of Love, והכתרתו כ"שם החם הבא באינדי הישראלי" וההשמעות הרבות של הסינגל השני מאלבום הבכורה - Moevements into Language,  מגיע הסינגל השלישי - Should Have Stayed בשיר עוסק פרידלנדר במפגש מקרי עם מישהו שפעם אהב, ובמתחים וההבנות שבמפגש מסוג זה. זהו רגע צלול של הבנה - שהאהבה לא דעכה והרגשות לא השתנו, שהדברים יכלו להיות אחרת. המפגש יוצר ניסיון ללמוד מהטעות שעשה כשוויתר. הדואליות הזו - I know I should have stayed, I should have stayed away עומדת במרכז השיר.
 
הגישה המוזיקלית של פרידלנדר והמפיק אביב משולם מכוונת לקלילות וכיף - גיטרות עדינות ונגיעות של תופים משחקיים מעל לביטים וקולות הרמוניים שמעניקים לשיר גוון פופי מקורי.  אלבומו הראשון של פרידלנדר, Movements Into Language, עוסק בפרידות וחזרות, בהליכה לאיבוד ובמציאה מחדש. באמצעות גוון חמים ואלקטרוני, אופטימי וחייכני, מביעים המפיק והמעבד אביב משולם ופרידלנדר תקוות כמוסות וסיפורים אוטוביוגרפיים מרגשים. ההשפעות על פרידלנדר נעות מקלסיקות פולק כמו ג'וני מיטשל לאינדי עדכני (גריימס, בון איוור ועוד) וכלה בדיוות אלמותיות כמו ברברה סטרייסנד. 
 
פרידלנדר עוסק באמנות ובמוזיקה כבר מגיל צעיר באופן עצמאי. הוא בן להורים אמריקאיים דתיים שנולד וגדל בירושלים. אחרי לימודיו בישיבת מעלה גלבוע פנה פרידלנדר לשירות צבאי מאתגר של שבע שנים בחיל הים. במהלך השירות, כשהיה כבן 20, החל לעבור תהליך התרחקות מהדת במקביל להבנת הזהות המינית שלו. מאז השחרור הוא עובד על אלבום הבכורה, שמהווה כמעין קאנווס של רגשות ורגעים ספציפיים. לאורך האלבום ישנו ניסיון להבין לעומק חוויות הקשורות באהבה ובכאב. 
 
הופעת ההשקה: 31.1 במועדון האזור - עם אורחים מיוחדים
חזור לרשימה המלאה