מעין מדר "(Not Today (If You Found Me"

שם האומן: מעין מדר

שם השיר: "(Not Today (If You Found Me"

המוזיקאי הישראלי, מעין מדר, נענה לרצון/פנטזיה, להיעלם ולברוח ולו רק ליום או ללילה אחד. בסינגל השני שיוצא מאלבומו השני, מעין מדבר על השאיפה להתנתק מהמקורות שלו, מכבלים שקושרים אותו למקום, לאנשים ולעצמו. פנטזיה שאולי מכתיבה רבות מהתנועה הבלתי נמנעת בחיינו בין ייאוש לתקווה. מעין, שפועל כיום בלונדון, הקליט את האלבום החדש עם המפיק מארק סמוליאן בבריסטול. בשיר זה מארק מנגן על גיטרה באס לצד הגיטרה האקוסטית עליה מנגן מעין. את שניהם מלוות בשירה גני תמיר ועדי דגן. רביעיית מהגרים שהתאחדה לפרויקט חד פעמי בבריסטול, אנגליה.
 
זהו אלבומו השני של מעין מדר, בו הוא יוצא לחקור את החוויה המוזרה, הנפלאה והטרגית של החיים כמהגר, הוא מנסה לפצח את התחושות המורכבות של להיות בבית בזמן שאתה רחוק ממנו. חוויה שמוכרת מקרוב לישראלים רבים שעזבו את הארץ וגם לאלו שנשארו. הטקסטים כולם באנגלית, וכלי הנגינה היחידים באלבום הם גיטרה אקוסטית ובאס. כל המוזיקאים שמעורבים באלבום הם ישראלים שעזבו את ישראל. על ההפקה אמון המוזיקאי והמפיק הוותיק מארק סמוליאן, שעבד עם מוזיקאים רבים ומוערכים, בהם מוש בן ארי, שוטי הנבואה, מאיר בנאי ועוד רבים.
 
הסינגל הראשון מהאלבום "Ie'v Been Far Away" נוגן בכמה וכמה תחנות רדיו ישראליות, וכן בתחנות רדיו באנגליה. מעין מדר שחרר את אלבומו הראשון "הערב עוד מעט יירד", בהפקתו של מתן בן צבי, ב-2014 וכיום, הוא מופיע בישראל ובלונדון, מקום מגוריו הנוכחי, ולוקח חלק בסצנת הפולק האלטרנטיבי השוקקת בבירה האנגלית. 
חזור לרשימה המלאה