מיקה הרי "When Morning Comes"

שם האומן: מיקה הרי

שם השיר: "When Morning Comes"

ברחבי אירופה ובישראל ״הקול הייחודי ומלא הרגש של מיקה מושך אותך פנימה, ההגשה הנהדרת שלה משאירה אותך קרוב״, אומר המפיק הניו יורקי מאט פירסון, (בראד מלדאו, ג׳ושוע רדמן, פט מת׳יני, ג׳יין מונהייט).  פירסון ממשיך: ״היא אמנית נדירה, שנשמעת לגמרי מוכרת, ועם זאת קשה להגדירהּ או לאפיין אותה בקטגוריה מסוימת. כשאני חושב על אמניות דומות (ביורק, ג׳וני מיטשל, קייט בוש), זה לא בהכרח כי היא נשמעת כמוהן או מושפעת מהן - זה בגלל שהיא מפגינה את אותה מקוריות חסרת מעצורים״. 
 
הכירו את מיקה הרי, זמרת יוצרת ופסנתרנית. מיקה שבה לישראל לאחר 6 שנים בניו יורק, שם למדה בבית הספר היוקרתי למוסיקה ה"ניו סקול". במהלך התקופה התבלטה מיקה בסצנת הג'אז הצעירה של ניו יורק, ובין היתר שיתפה פעולה עם יוני רכטר, עומר קליין, שי מאסטרו, ניר פלדר, Ari Hoenig ועוד רבים וטובים. 
 
משחר ילדותה בטבעון התמסרה מיקה ללימודי פסנתר ומוסיקה, ובשירותה הצבאי הופיעה כסולנית בתזמורת צה"ל.  אלבום הבכורה של מיקה הוקלט והופק ע"י מאט פירסון באולפני Sear Sounds  בניו יורק. האלבום When Morning Comes הוא סיפור של אישה צעירה המנסה למצוא את מקומה בעולם, מול עצמה ומול הסובבים אותה, תוך שמירה על עצמאותה ועל דרכה האישית. היא אינה מתנצלת על דרכה, ומתמודדת עם העולם באמצעות המוסיקה. בהפקתו העדינה והמסורה חיבר פירסון את העיבודים העשירים והצבעוניים של החלילנית הדר נויברג, עם נגינתם מלאת העומק והמוסיקליות של הנגנים: ניר פלדר בגיטרה, סאם יהל בקלידים, יונתן לוי בבס, וג׳ורדן פרלסון בתופים. החיבור מאפשר לקולה העוצמתי של מיקה לגעת. 
 
2017 הייתה שנה מיוחדת עבור מיקה. היא הוחתמה בלייבל הצרפתי היוקרתי BMG  והוציאה סינגל ו EP בצרפת. מיקה הייתה הזמרת היחידה שאינה צרפתייה שהשתתפה במופע המחווה לציון 20 שנה למותה של הזמרת ברברה, והופיעה באולם הפילהרמוני של פריז לקול תשואות הקהל שנכבש בקסמה.  מיקה אף הופיעה כמופע פותח בסיבוב ההופעות בצרפת של הזמר והיוצר הנודע רופוס ויינרייט. 2018, השנה שבה יוצא אלבום הבכורה שלה בצרפת וברחבי אירופה וגם בישראל, מבטיחה להיות קסומה לא פחות. 
 
מיקה: "בשיר, כמו באלבום, יש דואליות חזקה בין משהו מתוק ורצון להתרפק ולהשתחרר ולשכוח מהעולם, מול רצון להישאר חזקה ויציבה מול העולם, להגן על עצמי ועל החופש שלי. הוא נכתב מתוך מקום של עוצמה, שבו אני מרשה לעצמי לשכוח מהכל ולהתמסר למאהב למשך הלילה - אבל מחר בבוקר - אני של עצמי בלבד ותן לי להיות". 
 
חזרה פתוחה לחברים ולתקשורת, יום שלישי 12.6 בבית היוצר בנמל ת״א פתיחת דלתות 13:30 | תחילת מופע 14:00   
 
מופע השקה בפריז עם צאת האלבום באירופה יום רביעי 27.6, 21:00 מועדון Duc Des Lumbards  
חזור לרשימה המלאה