לורן נוימן "battle war"

שם האומן: לורן נוימן

שם השיר: "battle war"

סינגל ראשון מתוך אלבום ראשון בהפקת תומר ישעיהו ללורן נוימן שהיא קפסולה של תכונות מיוחדות. היא היפית אורבנית, ג'ינג'ית מלאה באנרגיה אך גם שקטה שמחוברת לים וגם לטמפו העירוני, מכורה ליוגה ומדיטציה ואפשר לראות את זה בהוויה שלה ולשמוע את זה במוזיקה שלה. היא מחוברת, מושפעת, מקורקעת אבל גם חולמת. היא מסוגלת לחוש את הכאב של אדם אחר עד לעומקי העצם וללכת עבורו עד סוף העולם. 
 
בימים שקדמו לאלבום הראשון שלה, לורן נוימן (הקרויה על שם השחקנית סופיה לורן) נתקעה במשבר יצירתי קשוח שבו לא הצליחה להלחין את השירים שלה. כאדם המדויק רגשית שהיא, היא הייתה חייבת להבין מה היא רוצה לומר, אבל היא לא ידעה. תומר ישעיהו הציל את המצב כשקלט לחלוטין את לורן, ההוויה שלה, האופי שלה והטקסטים שלה והחזיר מצידו מלודיות יפהפיות והפקה מוזיקלית צנועה ומדויקת. לורן לקחה חלק פעיל בשיתוף בהפקה ובכתיבה. היא כותבת מתוך צבעים ותמונות, זו ההשראה שלה. כחלק מתהליך ההפקה היה להמיר צבעים לצלילים שהיא מרגישה ולהפך, אם לא היו שמות לשירים היא הייתה נותנת לכל אחד שם של צבע. התוצאה, אלבום סינגר\סונגרייטר קלאסי שמרפר קצת לימי האסיד-פולק של Espers שבעצמם ריפררו לימי האסיד-פולק של ואשתי באניאן, לינדה פרהקס ואחרות.
 
האלבום מדבר על פרידה. זוגיות מאד אהובה, ארוכה, עמוקה, יפה וכואבת שהייתה בה במשך 3 שנים. השירים נכתבו לקראת סוף הפרידה ולאחריה. זה אלבום של סוף הסיפור וסגירת רגשות ובחירה. הסינגל הראשון מהאלבום, Battle war , נכתב לקראת הפרידה שלה. השיר מתחיל מתחושה קשה וממקום נמוך של "לא רואים אותי" ולקראת סוף השיר היא משתחררת מהתקיעות הזו ובוחרת להמשיך ולהפוך את חייה לטובים ומדויקים עבורה. זהו מעין שיר מחאה פרטי שקורא לשחרור והתעוררות.
חזור לרשימה המלאה