יוסי מזרחי We Must Bring A Change

שם האומן: יוסי מזרחי

שם השיר: We Must Bring A Change

הסיפור של השיר הזה הוא בעצם הסיפור של יוסי מזרחי - סיפור על אמנות חשופה ואישית, אמביציה אין-סופית גם בתקופות הכי קשות, ואמונה אמיתית שמוסיקה יכולה לשנות אנשים, וכתוצאה מכך - לשנות את החיים עצמם.
 
השיר נולד בחודש מאי 2020, תקופה קשה ומצמררת בה העולם כולו נכנס למצב מגפה מתקדם, בו בזמן שרציחתו של ג׳ורג׳ פלויד במיניאפוליס, ארה״ב הציתה הפגנות בכל העולם אשר קראו לתמיכה בתנועת ה BLM . באותם ימים, יוסי מזרחי אשר מתגורר עם משפחתו בלוס אנג׳לס ב5 השנים האחרונות שהה בישראל, ולאחר ששמע על סיפורו של פלויד הפזמון של השיר החל להתנגן בראשו, עם נגינת הפסנתר והמילים:           'Yeah We Must Bring A Change' שאר חלקי השיר הופיעו בדמיונו מיד לאחר מכן, יחד עם ההבנה הברורה שהשיר הזה נועד להיות מאמץ יצירתי קבוצתי בין אנשים שונים, ממדינות שונות, ומקבוצות אתניות שונות - כשכולם מתאחדים סביב המסר החד והברור: אנחנו מוכרחים להביא את השינוי.
 
קבוצת היוצרים שהתגבשה לה לבסוף כללה מגוון אמנים מסגנונות שונים ומכל העולם, כשההקלטות של השיר מתקיימות באופן אלטרנטיבי בעקבות הסגרים שהפכו לחלק בלתי נפרד מחיי תושבי העולם כולו; יוסי הקליט את אשתו, נינט טייב, בסטודיו מאולתר בחדר השינה בזמן שהשניים שוהים בבידוד בעוד שותפים נוספים ליצירה - קתלין רייטר (זוכת ׳דה ווייס׳ ישראל) ובעלה סקוט שוורץ (סולן להקת ה Shadowboxers) הקליטו בסלון הביתי בלוס אנג׳לס, בזמן שבחוץ משתוללות מהומות בעקבות סיפורו של ג׳ורג׳ פלויד. בעוד הקלטת השיר מתקדמת, יוסי החליט שהוא רוצה להקליט כמה שיותר אנשים שרים את הפזמון, בכדי ליצור ׳מקהלה בין-לאומית׳ שתעביר בעוצמה מסר ברור: מעל הכל - כולנו מוכרחים להיות טובים יותר כבני אדם. יוסי רצה להדגיש שגזענות היא חלק מהבעיה, ולא הבעיה כולה. לאחר ששלח פניות לאמנים רבים הוא החל לקבל תגובות שקראו לו להמתין עם השיר מסיבות פוליטיות ואחרות. חלק אפילו טענו ש״הם לא מרגישים שהם יכולים לקחת חלק בשיר הזה אם הם לא אפרו-אמריקניים״. יוסי קיבל את עצת שותפיו והניח את השיר במגירה.
 
קאט ל-מאי 2021: יוסי ומשפחתו בביקור נוסף בישראל. ימים ספורים לפני שיוסי עולה על טיסה להופיע בתור הגיטריסט המוביל בהופעה של להקת ״אינפקטד מאשרום״ ברוסיה, טילים עפים מעזה לשטח ישראל ומבצע ״שומר החומות״ מתחיל. כמו בסצינה מסרט, אזעקות מחרישות את העיר בזמן שיוסי עובר על החומרים לקראת ההופעה, והוא נאלץ לרוץ לקחת את אשתו ההרה וביתו בת ה6 למרחב המוגן בבוקר למחרת, אותו פזמון שכתב שנה לפני כן חזר להתנגן בראשו, כמו מבקש להבהיר לו מחדש - בשנה שעברה זה היה סביב גזענות, השנה זה סביב מלחמה - מי יודע יגיע בהמשך ? הפזמון הזה כאן להשאר. והשיר הזה צריך לצאת לעולם מכאן הקצב עולה: אביו של יוסי (המתופף המוערך מוטי מזרחי) הקליט את התופים לשיר. יוסי שלח עשרות מיילים למוסיקאים ברחבי העולם עם הצעה לשיר ולנגן ביצירה הזו, ובמהרה החלה להתגבש תוצאה מופלאה: שני מתופפים מקצוות שונים של העולם, נגן בס מליברפול, נגני קלידים מניו יורק וקולורדו, מאיה מלוס אנג׳לס שהתרגש מהרעיון ורצה לקחת Samer בלזיצמן הפליאה בנגינת צ׳לו, וזמר פלסטינאי בשם חלק.

כולם יחד מעבירים מסר פשוט - אנחנו מוכרחים להביא את השינוי .
 
בעבור עיצוב העטיפה, יוסי דמיין ציור ילדים נאיבי ופשוט, רעיון שמהר מאוד נחת בידיה של אמנית צעירה שייתכן ומצפה לה עתיד מזהיר - אמיליה מזרחי, ביתם בת ה-7 של יוסי ונינט .
 
הקליפ נערך מצילומי תערוכה/מיצג אמנות בשם Welcome To America  של האמן הישראלי המבוסס בלוס אנג׳לס גם כן תומר פרץ. תומר ששיתף פעולה בעבר עם יוסי ביקש ממנו לקחת חלק במיצג ולשיר את השיר שייצג מסר שהתכתב בד בבד עם הביקורת שמתח ביצירות שבתערוכה
חזור לרשימה המלאה