אקוט "כדור של דבש" (צרפתית)

שם האומן: אקוט

שם השיר: "כדור של דבש" (צרפתית)

"מצד לצד" הוא אלבום חדש של הלהקה הירושלמית אקוט. גרעין ההרכב, בני הזוג ענבל ג'משיד וגלעד ואקנין, אחראים למיזם ייחודי בנוף המוזיקלי הישראלי - אלבום מקורי של שירי ילדים, על טהרת המוזיקה המזרחית. בסינגל השני מהאלבום, "בול דה מייל" בצרפתית הוא ממתק מרוקאי עגול וטעים עליו גדלה אמא של ענבל ובחרה בכינוי זה  עבור נכדה השני. השיר מלא באווירה של טעמים וזיכרונות ילדות הכוללים תיאורים מתוקים ומטאפורות חביבות ("לרקוד על גלים", "לשיר עם הירח" וכד'). הלחן נכתב בהשראת שירי עם מרוקאים, הבנויים על שאלה ותשובה של הזמרת, בשילוב עיבוד מודרני ועדכני. את מילות השיר כתבה לין ג׳משיד, אמא של ענבל, ו"האחיות ג'משיד", אחיותיה של ענבל חוברות גם הן בקולן והופכות את השיר לחגיגה משפחתית של ממש.
 
האלבום, שיציאתו התאפשרה בזכות קמפיין גיוס המונים, מביא צליל המשקף את האהבה של ואקנין וג'משיד למוזיקה מזרחית, ערבית ואנדלוסית. בני הזוג, שנמצאים ביחד מאז גיל 17, גילו עניין בכתיבת שירי ילדים מתוך צורך אמיתי לאחר שהפכו להורים בעצמם. השניים הרגישו שחסרים תכנים המתאימים לעולם המוזיקלי שלהם, שידברו גם לילדים. כך נולד הרעיון של "מצד לצד":
 
החל משנת 2019 אקוט מוכרים על ידי משרד התרבות כאנסמבל העוסק במוזיקה אמנותית. "מצד לצד" הוא אלבום עשיר מבחינה מוזיקלית וסגנונית, וידבר לא רק לילדים שנחשפים לראשונה למוזיקה מזרחית וערבית, אלא גם להורים שמחפשים תכנים מגוונים ומרתקים עבור עצמם.
 
ענבל ג׳משיד- שירה
גלעד ואקנין- מנדול וגיטרות
יוהנה ריטמולר – כינור
עדן ג׳משיד- צ׳לו
טל אברהם- חצוצרה
אביתר חרמש- קונטרבס
אביב עזרא- כלי הקשה
אמיר בולצמן-קלידים והפקה מוזיקלית 
 
השקת אלבום: צוללת ירושלים 24.3, בסקולה תל אביב 30.3 
חזור לרשימה המלאה