אליעד גרין "When the Uprise Lifts"

שם האומן: אליעד גרין

שם השיר: "When the Uprise Lifts"

אליעד גרין מציג סינגל שלישי מתוך אלבומו החדש. אליעד מוזיקאי ומפיק בסגנון רוק אלקטרוני בעברית ובאנגלית. אמן מופנם וביישן שיוצר מוזיקה מוחצנת, קווירית וצבעונית. השיר When the Uprise Lifts (בעברית: "כשהמאבק נגמר") נכתב בעקבות ובהשראת האיום לגירוש מבקשי המקלט, ביניהם כמה מחבריו של אליעד. הוא מתאר את מצבה האירוני של האוכלוסייה בארץ. מהחצייה המסוכנת של אפריקה דרך זוועות סיני, דרך מעבר הגבול עם מצרים ועד לתחנה המרכזית בתל אביב, ולבסוף המאבק נגד הגירוש שהתרחש לפני שנה. 
 
אליעד כותב: "תמיד הרגשתי שיש ארץ אוטופית שמתחבאת מאחורי ה'מאבק', ושאם נשיג את מה שנאבקנו עבורו, נגיע לאותה האוטופיה. אבל במאבק הזה אין ניצחון. יש מלכוד: עצרנו את הגירוש, ומה עכשיו? עשרות אלפים עדיין בלי בית. בלי חופש. בלי עתיד. רק כמה איומים חוזרים שעולים מדי פעם כמו הד של סיוט שנשאר בבוקר." 
 
את הקליפ של הסרט ערכה יחד עם אליעד יעל אורגל, חברה קרובה של אליעד ואחת ממובילות המאבק למען זכויות מבקשי המקלט. את הקליפ היא ערכה מצילומים שאספה במשך שבע שנים של מאבק למען זכויות אדם ונגד הגירוש. בסוף הקליפ נואם מונים הרון, פליט מדארפור, בהפגנה הגדולה נגד הגירוש. 
 
אלבומו השני של אליעד While You Were Sleeping ששוחרר בסוף 2018, הוא אלבום טעון בהפקה אלקטרונית שמתרגמת את העולם הפנימי של אליעד לעיבודים וסאונדים שונים וצבעוניים. האלבום בוחן את המוסר וההיגיון החברתי בתקופה בה ייתכן שאין כאלה. הוא נכתב בהשפעת אירועים ומאבקים חברתיים קשים, ביניהם הרצח במצעד הגאווה ב2015 והמאבק הגדול נגד גירוש מבקשי המקלט שהתרחש לפני שנה. 
 
בתחילת 2019 התחיל אליעד לכתוב ולהקליט שירים לאלבום חדש בעברית.
חזור לרשימה המלאה