אלון לוטרינגר "Ground" האלבום

שם האומן: אלון לוטרינגר

שם השיר: "Ground" האלבום

אלון לוטרינגר הוא זמר, יוצר, מפיק ומולטי- אינסטרומנטליסט מהבולטים במוזיקה הישראלית בשנים האחרונות. לוטרינגר פרץ לתודעה לראשונה כסולן להקת "מּורה" לצד עומר קליין ושחר ברבש. זמן קצר לאחר מכן הוציא את אלבומו הראשון ״ביער של טורקיז אפור״ שזכה לשבחי המבקרים והקהל. מעבודותיו הבולטות כמפיק מוזיקלי - אלבומו האחרון של יוני רכטר ופרויקטים מקומיים ובין לאומיים של אבי בללי ויהודית רביץ, רוני אלטר, דניאלה ספקטור, דאנה איבגי ועוד.
 
לצד עבודתו כמפיק, עמל בשנתיים האחרונות על "Ground", אלבום הסולו השני שלו, והפעם באנגלית. בעוד ההשפעות של לוטרינגר מגוונות ונעות מארט רוק לאר אנד בי קלאסי, מחקירות אמביינט בהשראת בריאן אינו, לגרוב בהשפעת פרינס, הוא יצר אלבום מרתק ועשיר שמהדהד את מסעותיו הפנימיים בשנים האחרונות. הפקת האלבום החדש החלה בנגינת דואו חיה עם המתופף אמיר ברסלר באולפן בברלין והמשיכה בעבודה מוקפדת של לוטרינגר באולפן שלו, כשהוא מנגן את רוב הכלים, ולעתים מארח מוזיקאים כמו יוגי, יונתן אלבלק, עוזי רמירז, שוזין ומאיה בלזיצמן.
 
The Maze היה הסינגל הראשון שראה אור מתוך האלבום. יציאת השיר לוותה בקליפ יפהפה אותו ביים ויטלי פרידלנד וצולם במבוכי התחנה המרכזית החדשה בת"א. האלבום מתורגם לבמה עם הרכב אול-סטארס חדש שכולל את עוזי "רמירז" פיינרמן ועומר שונברגר על גיטרות, דני עבר הדני על קלידים ויובל גרעין על תופים וכלי הקשה. לוטרינגר מנצח על כל אלה בנגינת הבאס, הפסנתר והגיטרה ובקולו יוצא הדופן בנוף הישראלי.
 
הופעת ההשקה המיוחדת במסגרת פסטיבל הפסנתר תביא לבמה את האלבום החדש בעיבודים שנוצרו להופעה זו. מופע חגיגי לרגל השקת האלבום, במסגרת פסטיבל הפסנתר 2019 יום רביעי 13/11, אולם קאופמן, מוזיאון תל אביב לאמנות.
חזור לרשימה המלאה