אטלנטיקה וסופי צדקה "IN JERUSALEM"

שם האומן: אטלנטיקה וסופי צדקה

שם השיר: "IN JERUSALEM"

מילים ולחן: רמי דוידוף
שירה: רמי דוידוף , סופי צדקה
זמרות קלאסיות: ספיר וינר; רות לוין
עיבוד: רמי דוידוף, ינון פורשנר

רמי דוידוף (שחקן , תסריטאי וזמר יוצר) כתב את השיר על עיר הולדתו, העיר המיוחדת בעולם, מלאת התרבויות. בשיר זה להקת אטלנטיקה וסופי צדקה (זמרת ושחקנית) משתפים פעולה, כשסופי שרה בערבית ורמי באנגלית, בליווי זמרות קלאסיות וניחוח הרוק של הלהקה. זהו האלבום ה- 3 במספר של להקת אטלנטיקה.
 
אטלנטיקה היא להקת רוק רטרו-מודרנית ,שהוקמה על-ידי רמי דוידוף (סולן הלהקה, כותב ומלחין, בוגר רימון). דוידוף גדל על מוסיקת הרוק של שנות ה-70 (Cream ,Black Sabbath ,Rush ועוד..) לצד מוסיקה קלאסית, שאליה התחבר בגיל עשר כשהחל את לימודיו בגיטרה קלאסית. ב-2014 כתב דוידוף סדרת דרמה קומית, בהפקת HOT3 , הנקראת 'אטלנטיקה', המגוללת את סיפורה של הלהקה בדרכה להוצאת האלבום הראשון בה שירי הלהקה משולבים בפסקול. בסדרה השתתפו: טל פרידמן , שלומי קוריאט ,שי אביבי, יורם טולדנו ועוד. כמו כן, חברי להקת  DEEP PURPLE האגדית, איאן גילן ורוג'ר גלובר, השתתפו בה בתפקיד עצמם. ׳אטלנטיקה׳ זכתה לרייטינג גבוה ובפסקול הסדרה שולבו שירי הלהקה. במאי 2016 לאחר מסע הופעות מוצלח בארץ, חיממה אטלנטיקה את DEEP PURPLE בלייב פארק ראשון לציון מול כ- 15,000 צופים.
 
IN JERUSALEM הוא אלבום רוק מלודי אנרגטי ובועט המלווה בגיטרות עם דיסטורשן, מעליהם מרחף הקול הייחודי של דוידוף. מצדו האחד - האלבום שואב השראה מהמוזיקה הקלאסית המערבית ומצידו השני - מעורב בכלים ומקצבים אתניים האופייניים למזרח התיכון. כל אלה ועוד מעניקים לאלבום את הייחודיות המסתורית שקיימת בו. האלבום ברובו בשפה האנגלית. אך חלק מיצירותיו מלוות בשירה קלאסית בשפה האיטלקית ובשפה הערבית. האלבום שב לסאונד המקורי של הלהקה, המושפעת מהרוק הכבד של שנות ה-70. לאחר האלבום השני, שגלש לז'אנר הרוק פופ ,החליטה הלהקה לחזור למקורות, לכן שמו - IN JERUSALEM, מקום הולדתו של דוידוף ושל שאר חברי הלהקה, ביניהם, ינקי בכר, מלך חיי הלילה לשעבר (המגולם בסדרה 'אטלנטיקה' ע"י יורם טולדאנו) - נגן גיטרה, מנדולינה ומפוחית ובנו, ליאם מתופף הלהקה. חברים נוספים: ראול ארנסטו כהן הגיטריסט וינון פורשנר הבסיסט. הטקסטים אותם כותב דוידוף, עוסקים בחלקם בעיר המיוחדת, העתיקה ומלאת המחלוקות. בחלקם האחר הטקסטים עוסקים בהתמודדות של האדם הפשוט מול העולם הגדול, ובסיטואציות רגשיות אישיות. חלק מהשירים מדברים על האהבה. 
חזור לרשימה המלאה