תמר אופיר "כבר שבוע"

שם האומן: תמר אופיר

שם השיר: "כבר שבוע"

תמר אופיר זמרת יוצרת בת 23, מוציאה את סינגל הבכורה שלה "כבר שבוע", מתוך אלבום בכורה עליו היא עובדת בשנים האחרונות בניצוחו של המפיק המוכשר אורי זך. את כל השירים באלבום תמר כותבת ומלחינה ויוצרת מתוך ליבה ומתוך הדרך שאותה היא עוברת.
 
תמר: "בכל מערכת יחסים בחיינו אנחנו מזמנים לעצמנו שינויים, גדילה והיכרות עמוקה יותר עם האדם שאנחנו. לפעמים אנחנו מגלים בעצמנו רבדים ונפתחים לעולמות חדשים ולפעמים מוחקים חלקים נכבדים מהאישיות שלנו בניסיון לרצות את הצד השני ולהיות נאהבים. ׳׳כבר שבוע" נכתב מתוך מחשבה כמה נשאר ממני בתוך כל מערכת יחסים, כמה אני גדלה ומשתנה ואיפה עובר הגבול בו אני מאבדת את עצמי. הגבול הדק בין לאהוב ולהתמסר לצד השני לבין לשכוח ׳מי אני, מה הייתי ומה אני עדיין.׳
 
תמר נולדה וגדלה בחיפה למשפחה דתית לאומית, בית ישראלי ופטריוטי. בית מוסיקלי שהתנגנו בו שירים ישראלים מכל גווני הקשת, ממזרח ומערב. תמר החלה לנגן על פסנתר בגיל 6 וכנערה החלה לכתוב ולהלחין. כל ילדותה התחנכה במסגרות דתיות, בני עקיבא ואולפנה. לא תמיד מצאה את עצמה במסגרות אלו ותמיד הייתה שונה, חריגה ודעתנית מדי עבורם... השיא הגיע שהחליטה להתגייס לצבא והתקבלה ללהקת חיל חינוך. השוני שם בלט העקבות הפער מהרקע ממנו באה, ולמרות זאת קיבלה תמיכה מלאה מהוריה שנותנים לה את ברכתם ללכת בדרך הייחודית והמתאימה לה.
 
המפגש עם אורי זך, הוליד מערכת יחסים ייחודית שמתפרשת על פני כמעט עשור בו אורי בעצם מתפקד כמנטור המלווה אותה בשלבי היצירה והלימוד. והיום אחרי עשרות שירים שעשו יחד במהלך השנים, זיקקו את הנבחרים ביותר לכדי אלבום המתגבש בימים אלו.
 
מילים ולחן: תמר אופיר
עיבוד והפקה מוסיקלית: אורי זך 
עיצוב עטיפה וייעוץ אומנותי: איה זך
חזור לרשימה המלאה