תלמידי המרכז המוסיקלי מח"ט עמל אשדוד "להיות כמו פעם"

שם האומן: תלמידי המרכז המוסיקלי מח"ט עמל אשדוד

שם השיר: "להיות כמו פעם"

מילים: חיים אלבז, שילה זיקרי.
לחן: אבן חיים הפקות מוסיקה.
שירה: חיים אלבז, שילה תנעמי, שילה זקרי, מישל גרס.
עיבודים, הפקה מוסיקלית וכלי נגינה: אבן חיים הפקות מוסיקה.
 
סינגל בכורה לתלמידי המרכז המוסיקלי מח"ט עמל אשדוד, אשר שקדו בשנה האחרונה על יצירת שיר מקורי, שבמרכזו מסר חד וברור – הרצון שהחברה בה אנו חיים תשוב להיות קצת כמו בעבר, כמו פעם: פחות זעם ברשתות החברתיות, פחות ריגושים מיידיים, יותר תקשורת פנים אל מול פנים, יותר הקשבה. תיכון מח"ט עמל אשדוד (המשתייך לרשת "עמל") שם דגש משמעותי על פיתוחם האישי של תלמידיו אשר חווים בחייהם אתגרים המחייבים אותם להתמודדות מורכבת.
 
ביה"ס, מהווה עבורם בית – על כל המשתמע מכך, תוך שהוא מקדם באופן רציף וברגישות אין קץ, תהליכי העצמה שמטרתם לחזק את תחושת הביטחון העצמי והמסוגלות של תלמידיו. בתוך כך, עבדו בחודשים האחרונים תלמידי המרכז המוסיקלי של ביה"ס על תהליך יצירתו של סינגל מקורי ראשון, המשקף את נקודת מבטם על החברה והתרבות בה הם חיים. הם בחרו לעסוק בריחוק שמאפיין את בני הדור שלהם, הדור שממעיט לתקשר פנים אל מול פנים ומרבה בתקשורת באמצעים טכנולוגיים, הדור שמתפתה לריגושים מידיים, שעוסק פחות במהות, הדור שאיבד מוקדם מדי את התמימות.  הם בחרו בפשטות להגיד, שלא היו מתנגדים "להיות כמו פעם", בימים בהם אנשים נפגשו יותר, הקשיבו יותר, כיבדו יותר, ידם הייתה פחות קלה על המקלדת והופגן פחות זעם קיצוני ברשתות החברתיות. בימים בהם אנשים נהנו לשבת יחד, לשוחח עם קצת יותר סבלנות ורוגע.
 
המסר שבחרו כותבי השיר להעביר בסינגל, מהווה תמצית מדוייקת, לאני מאמין של ביה"ס, אליו הם משתייכים: השמיים הם הגבול והדרך – דרך ארץ. בתקופה הנוכחית, בה נכפה עלינו ריחוק ובידוד ממושכים בשל ההתמודדות עם וירוס הקורונה, ללא ספק, מקבל הטקסט של השיר - משמעות נוספת וחדשה.
חזור לרשימה המלאה