תומר יוסף "כמה נורמלי"

שם האומן: תומר יוסף

שם השיר: "כמה נורמלי"

מילים, לחן והפקה מוזיקלית: תומר יוסף
 
אחרי ציפייה רבה וארוכה מאד (8 שנים) חוזר היוצר האהוב תומר יוסף עם חומרים חדשים והפעם תחת שמו. החיים זה מה שקורה בזמן שכל דבר שאתה נוגע בו מצליח, או לפחות בשמונה שנים שעברו מאז צאת אלבומו האחרון "השחר 35", שנים אותן בחר להקדיש תומר לפרויקטים מוזיקליים שונים, בין אם בפרונט או מאחורי הקונסולה: מהטירוף המקומי והבינלאומי של בלקן ביט בוקס שממשיכים לשרוף במות, דרך "החצר האחורית" שהפכו ללפיד בוער של אמת במוזיקה המקומית, אלבום הבכורה של ההרכב WA-A שאותו הפיק והביא מוזיקה תימנית מסורתית אל הכאן והעכשיו ובהצלחה פנומנלית - ועוד ועוד.
 
בזמן שכל אלה קרו המשיך לכתוב חומרים אישיים לאלבום חדש, ועכשיו סוף סוף רואה אור שיר ראשון מתוכו. "כמה נורמלי" הוא פצצה תומר יוספית אשר מפגישה בין כל החלקים שמאפיינים את יצירתו - ליריקה חדה, היכולת ללהטט (מלשון להיט) מסרים נוקבים עם המילים המדויקות , וכמובן הגרוב האינסופי שמעיף הכל קדימה והפעם בהפקה בלעדית של יוסף עצמו, שגם כתב, הלחין וניגן ברוב הכלים.
 
כמו ברבים מהשירים אותם כותב, גם הפעם משרטט תומר תמונת מציאות מטורפת של החיים בישראל 2019 , המורכבת מניגודים חדים. האינדיבידואל מול החברה, החלש מול החזק, השחור מול הלבן. שמחת החיים הבלתי ניתנת לעצירה לצד הקושי. בטקסט מופנה חץ של ביקורת, גם עצמית - כולנו עסוקים כל כך בלשמור על התא הפרטי שלנו ולפעמים עיוורים למה שקורה ממש מעבר לדלת.
 
עם צאת הסינגל שמחים להכריז על מופע להקה חדש שיעלה בבכורה ב 26/7 בבארבי תל אביב, לראשונה אחרי חמש שנים מופע סולו בו יעלה יוסף על הבמה מגובה בחוליית נגנים עילאית, עם כל הלהיטים האהובים והשמעת בכורה לחומרים חדשים נוספים. 
חזור לרשימה המלאה