תומר בר "פנטזיה"

שם האומן: תומר בר

שם השיר: "פנטזיה"

במרכזו של האלבום החדש של תומר בר עומדת התפוצצות יצירתית ורגשית, שנבעה מתוך החלטה רציונלית לקחת פסק זמן מאינספור הפרויקטים בהם היה פעיל בו זמנית. הוא נכנס לאולפן ללא חומרים מוכנים מראש ובתוך מספר ימים כתב 25 ! שירים חדשים שעוסקים בתהליך רגשי שעבר ונגע באספקטים פילוסופים אינטרוספקטיביים רבים כמו מקומה של התרבות בהווייה, פרידה, אהבה, הדיכוטומיה שבין שקט, לרעש, מושג ההצלחה וההאדרה העצמית, הרצון בהתכנסות – והכל בשפה פשוטה, ישירה, המגיעה מבית המדרש החנוך לוויני.
 
תומר בר, בהגדרה העברית הקלאסית, הוא 'ילד פלא'. אבל הוא לא ילד פלא שמסתפק בתפקיד ראשי בפסטיגל, הוא ילד פלא שבגיל 18 כבר הוציא אלבום רביעי בלייבל הג'אז האמריקאי Spectra Jazz (בהפקת אלי דג'יברי). כיום, הוא בן 22 וכבר הספיק להופיע אינספור פעמים ברחבי העולם וניגן לצד מוזיקאים ענקים כגון יוני רכטר, שלמה גרוניך, שלום חנוך, "ימן בלוז", שלומי שבן אלי מגן ואחרים. תומר בר הוא פרודיג'י. קצרה היריעה מלהכניס לקומוניקט של אלבומו החמישי את ההספק האדיר והבלתי סביר לגילו הצעיר
 
אלבומו החמישי  'לדעת הכל' העתיד לצאת בחודשים הקרובים. מוזיקלית , האלבום עשיר בהשפעות מכיווני ההיפ הופ והנאו סול (קנדריק לאמאר, צ׳אנס דה ראפר,טיילר דה קריאטור, טנדרקאט וכו׳), לצד השפעה ממקורות עתיקים יותר, מהאסתטיקה הקלאסית, בעיקר ממלחינים אירופאים וישראלים מתחילת המאה ה-20. כמובן, שכיציר האדמה הזו, זרם היוצרים שפסנתר הוא הכלי שלהם (רכטר, גרוניך, שבן, קלינשטיין, סלומון, אביתר בנאי, רייכל ואחרים), פיתח את הארומה ה'מקומית' שבשירים של אדם צעיר שהוא כבר מאד מאד בינלאומי.
 
הסינגל החדש, "פנטזיה", שיר פופ אלקטרוני בעל אלמנטים של שיר שיכול להפוך לקלסיקת אר אנד בי, בעברית.
חזור לרשימה המלאה