שתיים דובים "מילים אין סוף"

שם האומן: שתיים דובים

שם השיר: "מילים אין סוף"

סינגל ראשון מתוך אלבום הבכורה של ״שתיים דובים" הרכב חדש של רן דרום ואסף וגמן. הרעיון להרכב נולד בראשו של רן לפני כשנתיים מתוך התחושה לפיה פעמים רבות דווקא הגרסה הגולמית של השיר, נוגעת הרבה יותר מאשר העיבוד הסופי שלו. הרעיון של צמד ששר ומנגן יחד באופן אקוסטי קסם לו והמוזיקאי הראשון שחשב עליו היה אסף.
 
האלבום נכתב והוקלט במהלך השנה שחלפה, וכולו שירים המעובדים לשני קולות ושתי גיטרות – רן על אקוסטית ואסף על קלאסית. בחלק מהשירים באלבום הצטרפו גם גדי פטר ועמית שרון על תופים וכלי הקשה. רן ואסף מתארים את חווית הקלטת האלבום כפשוטה ונינוחה. את מרבית השירים, מבצעים "שתיים דובים" יחד בעיבודים מינימליסטיים כפי שנכתבו במקור. הסינגל הראשון מתוך האלבום נקרא ״מילים אין סוף״. השיר מנסה לגעת בנקודות המבט השונות דרכן ניתן להתבונן על החיים והתובנות המשונות, לעיתים אבסורדיות, העולות מהתייחסות לנקודות מבט אלו. השיר למעשה נע בין הסתכלות החוצה להתבוננות פנימית.
 
רן דרום מנגן, חבר ויוצר ב״אלון עדר ולהקה״ ובין שיריו: ״בואי נחמה״, ״שיר לאמא״, ״הילד נשאר״ ועוד, והוא גם חבר בהרכבים מוזיקליים שונים. תחילת דרכו המוזיקלית הייתה בלהקות ״צ׳וקה״ ו״פהמלא״, כשב״פהמלא״ ניגן גם אסף וכך החלה החברות ביניהם. בנוסף, רן הוא מורה למוזיקה ותנ"ך בבתי ספר, ביניהם גם התיכון בו למד ברמת השרון. בשנות שירותו הצבאי החל רן בתהליך חזרה בתשובה וכיום מקיים אורח חיים מסורתי .
 
אסף וגמן החל לנגן בגיטרה קלאסית ולכתוב שירים בגיל 12 .לאחר מכן למד בס וקונטרבס. לפני כמה שנים, הקים אנסמבל בן 8 נגנים בשם "בבא רבה", שהיה פעיל עד לפני כשנה. הרכב של מוסיקה ערבית, טורקית והשפעות נוספות מן המזרח התיכון. במקביל ליצירה המוזיקלית, אסף הוא גנן בגן ילדים בזכרון יעקב, ומעורב בהקמתם של גני ילדים קהילתיים. אלבום הבכורה של שתיים דובים, הכולל 9 שירים, עתיד לצאת במהלך אוגוסט הקרוב.
 
14/8 - הופעת בכורה של ההרכב, 20:30 בקפה ביאליק, תל אביב
חזור לרשימה המלאה