שני גלבוע וההרכב Petite Fleur "למדו אותנו"

שם האומן: שני גלבוע וההרכב Petite Fleur

שם השיר: "למדו אותנו"

לקראת יום הזיכרון לחללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה, משחררים שני גלבוע וההרכב  'Petite Fleur  - פרח קטן', סינגל לזכרה של עידית מזרחי ז"ל, אשר נרצחה בפיגוע ירי בכביש אלון, בשנת 2001, חמש שנים לאחר שאחיה הבכור, שחר, נהרג במהלך שרותו הצבאי. עידית, בת היישוב רימונים, מצאה את מותה בגיל 20, כאשר הייתה בדרכה לחתונת בת דודה עם אביה משה ואחיה עמית – שנפצעו באירוע.
 
השיר 'לימדו אותנו', מתאר את המפגש של עידית עם אחיה שחר, לאחר מותה ואת רצונם העז של השניים, לחזק את בני המשפחה שנשארו בחיים, אך נותרו עם כאב עצום וקשה מנשוא. אשר נותרו עם געגוע שאינו יודע מנוח. לשני גלבוע ולאביה – ג'ו ואחיה – מני, יוצרי השיר (ויוצרי ההרכב 'Petite Fleur– פרח קטן'), הייתה היכרות אישית עם עידית ובני משפחתה והשיר נכתב למענם, מתוך ניסיון, לתת להם ולו מעט נחמה, מעצם הידיעה שלפחות שני האחים, נמצאים עכשיו, ביחד. השיר נפתח כבמעיין קינה, אשר לאחריה מובאת נקודת מבטם של האב והאם, על כך שהחיים לימדו אותם כל כך הרבה, מלבד כיצד להתמודד עם השכול. 
 
עידית, בת דליה ומשה, נולדה בירושלים בט"ו בכסלו תשמ"א (23.11.1980) וגדלה ביישוב רימונים. היא למדה ביישוב הסמוך מעלה אפרים ואת שירותה הצבאי עשתה בכמה יחידות, ובמקומות שונים בארץ. עידית אהבה את החיים ונהגה להתנדב ולעזור בכל עת, במיוחד לילדים. היא אהבה את עולם האמנות ובפרט את המילה הכתובה ומתוך כך הרבתה לכתוב על תחושותיה כמו גם לתעד במצלמתה את רגעיה המשותפים עם בני משפחתה וחבריה. עידית הייתה בעלת אישיות מיוחדת וחזקה, אשר אהבת האדם הייתה נטועה בה כשורשים באדמה. חיוכה וצחוקה, לא משו מפניה, גם כאשר, שחר - אחיה, נפטר בעת שירותו הצבאי, בשנת 1995. עידית, אשר אהבה את שחר ומותו הותיר בה חלל עצום, לא נכנעה לאובדן, והמשיכה לפעול כדי למצות את החיים עד תום וכך, לאחר שירותה הצבאי, היא נסעה לארה"ב שם שימשה כאומנת לילדים. כדי לחלוק עם בני משפחתה את חוויותיה בחו"ל, היא שלחה להם קלטת המתעדת יום בחייה, במהלכה העבירה להם מסרי אהבה וגעגוע.
 
שמונה ימים לאחר שובה לארץ, אירע האסון. ביום שלישי אחר הצהריים, כ"ב באייר תשס"א (15.05.2001), נסעה עידית עם אביה ואחיה – עמית, לחתונתה של בת דודה. בכביש אלון, בדרך לירושלים, פתחו מחבלים פלסטינאים באש על המכונית החולפת וירו עליה עשרות כדורים. עידית נפגעה ונפטרה במקום. בת 20 הייתה במותה. עידית הותירה הורים ואח - עמית. היא הובאה למנוחות בבית העלמין הצבאי בהר הרצל בירושלים, לצד אחיה, שחר.
חזור לרשימה המלאה