שלומי שבת "איתך" שרים יגאל בשן

שם האומן: שלומי שבת

שם השיר: "איתך" שרים יגאל בשן

יגאל בשן ז"ל הוא חלק מהקלסיקה הישראלית. מהזמרים האהובים ביותר שהיו לנו. יגאל בשן היה כוכב ענק מהרגע שהופיע על במה בלהקה צבאית. פרץ עם "מתוק מתוק", ונשאר בצמרת המצעדים ברדיו ובטלוויזיה עם להיטים כמו "יש לי ציפור קטנה בלב", "בואי נעשה לנו חג", "סיון", "תן לי" ורבים אחרים. בשן זכור גם כאמן ילדים אהוב. במהלך שנות השמונים והתשעים בזכות הופעותיו בפסטיבלי הילדים ובזכות התכנית "הופה היי". לאחר מותו, החליטו כאן גימל וארומה Music להנציח את זכרו ואת שיריו בפרויקט, "אם הייתי שר לך – שרים יגאל בשן", העתיד לצאת בדצמבר 2019 לציון שנה לפטירתו. משתתפים בו אמנים כמו שלומי שבת, עידן עמדי, יובל דיין, איתי לוי, ג'יין בורדו, נועה קירל, פיטר רוט ועוד, אשר מבצעים את השירים שהשאיר אחריו והפכו לנכסי צאן ברזל במוזיקה הישראלית. העיבודים וההפקה המוסיקלית הם של המוזיקאים גיא ויהל (שגם הם מבצעים שיר בפרויקט) שתפרו לכל אחד את הסגנון המתאים לו ונתנו יחד עם הזמרים צבע חדש לשירים.
 
השיר הראשון מתוך הפרויקט הוא "איתך" בביצוע של שלומי שבת. השיר יצא במקור בשנת 94' ונכלל באלבום "כאן באמצע החיים". את המילים כתב יגאל בשן והלחן של יורם צדוק. טרם יציאת השיר המקורי השמיע יגאל את הביצוע לשלומי שבת, שמאוד אהב את השיר, ואף רצה לבצע אותו בעצמו. אך בסוף הם החליטו יחדיו כי יגאל אשר כתב את השיר לאהובתו מיקה בשן הוא זה שיבצע אותו. עכשיו אחרי שנים שלומי סוגר מעגל ומבצע אותו בעצמו.
 
יגאל בשן פרץ עוד כנער ובגיל 18 זכה בפרס "כינור דוד" והשתתף בפסטיבל הזמר והפזמון ובפסטיבל הזמר החסידי עם "עושה שלום", שם זכה במקום השני. הצלחתו המוקדמת הביאה אותו במסגרת שירותו הצבאי ללהקת פיקוד צפון, שם התבלט כסולן וביצע להיטי ענק כמו "לצפון באהבה" ו-"מתוק מתוק", שהיה גם לשיר השנה במצעד השנתי של קול ישראל. אחרי השחרור, הוא המשיך לקריירת סולו ולהצלחה אדירה בשנות ה-70 וה-80 .הוא זכה בתואר זמר השנה מספר פעמים ושחרר להיטים כמו "קפה אצל ברטה", "יש לי ציפור קטנה בלב", "בואי נעשה לנו חג", "מכת שמש", "ודוד יפה עיניים", "סיון", "אם הייתי שר לך" ועוד. היצירה המגוונת של יגאל בשן נגעה בפופ ורוק לצד גרוב והשפעות של מוזיקה תימנית. הצלחתו בארץ הביאה אותו לחו"ל שם הקליט מספר אלבומים באנגלית, אחד מהשירים בהם, Smile that Smile ,הולחן על ידי אלטון ג'ון. לאחר שובו לארץ הקליט מספר אלבומי סולו, אך בשנת 1985, בשיא הקריירה חבר לעוזי חיטמן ויונתן מילר, והקים איתם לכבוד קדם האירוויזיון את "כמו צועני". ההרכב זכה עם השיר רק במקום השני, אך הקליט בהמשך את "אנחנו נשארים בארץ", שהפך ללהיט וזכה בתואר שיר השנה ברשת ג'. השלישייה כיכבה גם בתכנית הטלוויזיה האהובה, "הופה היי", עליה גדל דור שלם של ילדים. בסוף שנות ה-80 ולאורך שנות התשעים המשיכה "הופה היי" בהרכב שונה עם אהרן פררה ואבי דור ובשן זכה להצלחה בקרב דור חדש של ילדים. בשן השתתף לאורך השנים גם בפסטיבלי ילדים שונים, ובהם השירים "ילד פלא" ו-"ציגלה ביגלה בום" וגם כתב והלחין לגידי גוב את הגרסה הראשונה לשיר "הופה היי" שבוצע בפסטיבל הילדים.
 
לאורך כל שנותיו בשן יצר, שר והופיע על הבמות. בשנת 2012 הוא זכה להצלחה גדולה עם השיר "שמיים", אותו כתב והלחין, ובשנת 2016 זכה בפרס אקו"ם למפעל חיים.
 
להלן שמות האמנים והשירים שמשתתפים בפרויקט:
איתך- שלומי שבת
תן לי- יובל דיין
שמיים- עומרי גליקמן
יש לי ציפור קטנה בלב- נועה קירל
עין גדי- ג'יין בורדו
קפה אצל ברטה- איתי לוי
אם הייתי שר לך- פיטר רוט
מאמין ברוח- גיא ויהל
בואי נעשה לנו חג- שלישת מה קשור
סיוון – עידן עמדי
נילס- ספיר סבן
אנחנו נשארים בארץ – אליה גבאי
דוד יפה עיניים – WA-A
חזור לרשימה המלאה