שי חכם "עוד מעט אלך"

שם האומן: שי חכם

שם השיר: "עוד מעט אלך"

שי חכם, מהנדס תעשייה וניהול ומורה למתמטיקה במקיף עומר. נשוי ואב לשלושה מבאר שבע. יוצר, מבצע ומנגן בשני הרכבים פעילים, להקת מאחייה (רוק אתני מקורי המשלב מזרח ומערב) ולהקת גושפנקא (9 נגנים) המבצעת קאברים לרוק הישראלי של שנות ה90. שי הוציא דיסק ראשון בשנת  2015 ("מחפשת שינויים") וכעת עובד על אלבומו השני.
 
השיר "עוד  מעט ואלך", נכתב בגיל 42, שיר המתאר את החוויות והתובנות, שנצברו במרוצת החיים, משבר זוגיות וראייה מפוכחת מצד אחד, אך מאוד טיפשית וחסרת אחריות מצד שני. גיל 40 מייצג  שני מישורים מנוגדים. מצד אחד, המישור הבוגר, האחראי, המפוכח ומצד שני רוח השטות, השובבות, הרצון להתנהג ולהרגיש כמו ילדים והנרגנות המאפיינת את הגיל. שני מישורים אלו יוצרים בלבול בנבכו ובנפשו של האדם, מכאן נולד השיר. הרצון מצד אחד לברוח מהכבלים ומהלחץ השורר בנו ומצד השני ההתפכחות וההבנה  שזו תקופה כזאת והיא תעבור, הרצון  לברוח ומצד  שני הרצון להישאר.
 
"כשקיבלתי את המילים של השיר הרגשתי שהוא אכן מספר את סיפור חיי שמסתבר די דומה לסיפורים של גברים אחרים בני גילי. הרגשתי שאני יכול לקחת את  השיר ולספר את  הסיפור בדרך המיוחדת לי, שיר באווירה רוקית- פאנקית, שגורמת לרגליים ולטוסיק לרקוד ומצד שני מאפשרת  למילים להדהד בראש ולהזכיר שגם כשקיים קושי זה בשביל  שנתמודד עמו ולא נברח. השיר בעצם נכנס לנבכי הזוגיות, על האהבות, הקשיים, האכזבות,התקוות והתובנות שנוצרו כתוצאה מכל התהליך הארוך שעבר זוג. ניתן למצוא גם שירי מחאה שמתריסים כנגד החברה האלימה שלנו שמחלחלת לתוך הבתים והחיים האישיים שלנו ומצד שני שירי אהבה וכמיהה לקשר חזק ויציב. זוג (זוגות) שעוברים מסכת של עליות ומורדות בניסיון למצוא את אורח החיים האולטימטיבי על אף הקשיים, הלחצים והמשברים שפוקדים אותם. מאחל לכם הנאה מרובה ותובנות רבות"
 
מילים:  רענן יונה ושי חכם
לחן: שי חכם
עיבודים והפקה מוסיקלית: ראובן חיון ושי חכם
חזור לרשימה המלאה