ריקה רזאל ומיכל ון-לואן "הכל מאהבה"

שם האומן: ריקה רזאל ומיכל ון-לואן

שם השיר: "הכל מאהבה"

רגע לפני צאת אלבום הבכורה, ריקה רזאל משחררת סינגל חדש ומרגש, דואט עם בתה הבכורה מיכל. את הדואט כתבה והלחינה רזאל עצמה, והפיק אחיה אהרן רזאל.
 
שם משפחתה של ריקה ודאי מוכר לכם מהאחים יונתן ואהרן, שהפכו לחלק בלתי נפרד מפס הקול היהודי בישראל. ועכשיו האחות ריקה מצטרפת להצלחה. "כשהיינו קטנים הייתה לנו להקה", מספרת ריקה. "היינו מופיעים בארץ ובחו"ל, בתכניות טלוויזיה, ואפילו הוצאנו אלבום". כשגדלו הילדים הלהקה התפרקה וכל אחד הלך לדרכו. ריקה התגייסה לצבא, התחתנה וילדה שמונה ילדים, ועסקה בתחום הנדל"ן במשך שנים.
 
"במשך שנים כתבתי למגירה. הייתי מראה דירות וחוטפת רגעים בין לבין כדי לבוא הביתה ולהתיישב קצת על הפסנתר, לשיר ולכתוב". את השירים הייתה משמיעה רק לבעלה, יוני. "באיזשהו שלב החלטתי שזהו, הלב שלי נמצא במוזיקה ואני לא יכולה להדחיק את זה יותר". 20 שנה אחרי שעזבה את המוזיקה, ריקה חוזרת בגדול ומוכיחה כי לחלומות אין גיל.
 
על הדואט החדש מספרת רזאל: "רציתי לכתוב שיר שמבטא את ההשפעה שיש להורים על הילדים, ולהפך. אלה מערכות יחסים כל כך מורכבות וכל כך חשובות בחיים שלנו. אני חושבת שזה דבר שנוגע לכל אחד, בכל מקום". המחשבות והרעיונות נרקמו למלים ומנגינה, והפכו לדואט מרגש בין אמא לבת. "חמי לוי ון-לואן, שהוא פסיכולוג ילדים, אמר לי פעם שלא משנה מה נעשה - כל עוד הכל נעשה מאהבה, הכל יהיה בסדר. ולקחתי את זה איתי. כי הרי כולנו טועים, אין נוסחת קסם לחינוך נכון, וכל עוד הילדים שלנו יודעים כמה אנחנו אוהבים אותם ודואגים להם, תמיד יהיה מקום לסליחה והבנה גם אם לא תמיד פשוט".
 
את השיר כתבה ריקה עבור בתה הבכורה מיכל: "די במקרה גיליתי שמיכל יודעת לשיר ואוהבת את זה. הצעתי לה לשיר איתי והיא הסכימה". עוד שניים מילדיה של ריקה פנו אף הם לכיוון המוזיקלי: אהד (20) מנגן בלהקות ומלמד פסנתר, והללי (15) לומדת באולפנא למוזיקה בנווה צוף.
בגיל 43 ,שנים לאחר שעזבה את המוזיקה, ריקה רזאל חוזרת לאהבה הישנה עם אלבום בכורה המשלב שירים מרגשים ומשמחים, ומושפע משלל סגנונות מוזיקליים כמו פופ, ג'אז, רוק רך ופולק. שיריה נוגעים בחוויות חייה כאדם, אישה, אם ורעיה - והרי כולנו עוברים את אותם דברים...
חזור לרשימה המלאה