רועי גור "נסיך הגאות והשפל"

שם האומן: רועי גור

שם השיר: "נסיך הגאות והשפל"

סיבות רבות היו יכולות לגרום ל"נסיך הגאות והשפל", האלבום הראשון של רועי גור, לא לצאת לאור. גוון קול שאינו אופייני לסולן להקת רוק (כפי שחלם שיהיה בילדותו), הורים שניסו להסית אותו מעולם המוזיקה למקום ריאלי יותר ושני אלבומים קודמים שהפיק ולא היסס לגנוז, מחוסר שביעות רצון.
 
"נסיך הגאות והשפל" צמח ממקום חזק יותר מכל אלו. הוא נולד באותו רגע מכונן בו הבנתי שעייפתי מהרצון ל'התנרמל' ולהיות חלק מהזרם. לא היה צריך יותר ממשבר זהות אחד בשביל לפלוט את הטקסטים שבערו בי בבטן כמו צרבת עקשנית ולחבר אותם עם הלחנים שהתנגנו בתוכי אחרי כל הפוגה ממחשבה קיומית ללא שליטה. "
 
את דרכו המוזיקלית התחיל בגיל 18 כשסלל את דרכו לסצנת הראפ המחתרתית. במשך שש שנים הופיע במועדונים ופסטיבלים, כתב והלחין לעצמו ולאחרים, הקליט עשרות שירים, שיתף פעולה עם אמנים כמו שלומי שבת, ששי קשת, רוני דואני, פישי הגדול, שי 360 ועוד.
 
"כשהרגשתי שהיצירה שלי מונעת מתוך חומות האלטר אגו שיצרתי, החלטתי לעזוב הכל ולבנות עצמי מחדש. וכך נוצר האלבום הזה, אותו אני חב לילד שבתוכי שפגשתי מחדש - אותו ילד שמנמן שעטפו בצלופן וניסה לברוח משיטות מדידה מקובלות - הפך בסופו של יום למנהל אומנותי ומוזיקלי בבתי ספר וקואצ'ר לילדים ונוער. הילדים הם שעזרו לי לפגוש מחדש את עצמי, התמים, הנקי. האלבום, שיש לו אפקט תרפי מבחינתי, מאגד בתוכו מסע של שלושים שנים הארוזות באסופה אחת. "נסיך הגאות והשפל". 
חזור לרשימה המלאה