צחי הלוי ויוסף אברמסון "נולד מחדש"

שם האומן: צחי הלוי ויוסף אברמסון

שם השיר: "נולד מחדש"

מילים ולחן: צחי הלוי
שירה: צחי הלוי ויוסף אברמסון
הפקה מוסיקלית- אלנתן שלום
 
הזמר צחי הלוי בשיר החדש שכתב והלחין "נולד מחדש" לבקשת עמותת ״ריסטארט״ חושף חלקים מסיפורם של פצועי צה"ל על ההתמודדות הלא פשוטה עם הפציעה הפיזית והנפשית. השיר בוצע עם יוסף אברמסון, פצוע צה"ל שעד לפני פציעתו ב"צוק איתן" חלם להיות מוזיקאי. החלום שנגדע עקב הפציעה קיבל חיים חדשים כשעמותת ״ריסטארט״ פיתחה עבורו כפפה מותאמת שאפשרה לו לחזור לנגן.
 
השיר נכתב לאחר שנחשף צחי הלוי לפצועי צה״ל שפגש בבית הלוחם במסגרת פרוייקט ראיונות מיוחד של אגודת הידידים של ארגון נכי צה״ל. בביצוע השיר משתתפים גם פצועים נוספים ומנטורים של עמותת ״ריסטארט״. השיר הושק בפעם הראשונה באירוע שהתקיים בבית הנשיא ביום שני ה- 30/11 לרגל סיום פרוייקט הדגל של העמותה ״מייקרס פור הירוס 2020״ לפיתוח מוצרים טכנולוגיים עבור אתגרים של פצועי צה״ל.
 
עמותת ״ריסטארט״ הוקמה ב 2014 לאחר מבצע "צוק איתן" ומסייעת לפצועי צה"ל לקבל חזרה את תחושת המסוגלות, לחשב מסלול מחדש ולהעניק חזרה לחברה באמצעות חיבור לקהילת העסקים והטכנולוגיה. לעמותה מאות מתנדבים שמלווים את הפצועים במשך כל השנה. אגודת הידידים של ארגון נכי צה"ל פועלת לטובת 50,000 פצועות ופצועי צה"ל ומקדמת פרויקטים מגוונים המסייעים לפצועים בתהליך השיקום ובחזרתם למסלול חיים פעיל ומלא כאזרחים תורמים בחברה הישראלית
חזור לרשימה המלאה