פיל בסירה "יעלום" האלבום

שם האומן: פיל בסירה

שם השיר: "יעלום" האלבום

אלון ויגאל מרקוס, נולדנו באותה משפחה כמובן, אבל "הפכו" לאחים כשהחלו ליצור מוסיקה ביחד.
 
"חיפשנו שם שאין לו שום משמעות בעולם. שכרנו בקתה בהימלאיה וזרקנו שמות ביזאריים אחד לשני, אבל כולם סמלו או משהו. חזרנו הביתה מעולפים ואז החלטנו על פיל בסירה. היינו בטוחים שמצאנו דימוי שאין לו שום משמעות, כמו שרצינו. תכל'ס טעינו בגדול. נשארנו עם השם."
 
לכל אחד מאיתנו הצטברו שירים והחלטנו שבא לנו להופיע איתם, לשיר ולנגן לאנשים. ההופעות הראשונות היו בבתים (הבתים של אלון ויגאל). ההופעות היו פשוטות, גיטרה, קונטרבס, שירה. לפעמים ללא הגברה. המשכנו להופיע והגענו לכמה מעוזי אינדי חשובים בישראל. לרוב מדובר בשירים מקוריים שלנו ולעיתים אנחנו מלחינים טקסטים של משוררים."
 
באלבום הראשון (ספתא) כתבו בנפרד, באלבום החדש (יעלום) חלו לכתוב יחד ומשלבים ג'אז, ספוקן וורד, ביטים, פופ ורוק. "הטקסטים שלנו מספרים סיפור ולרוב דומים לגלולה ממותקת. מחשבות שמטרידות אותנו לובשות לחנים שעוזרים לנו להתמודד איתן."  באלבום החדש עשרה שירים שהוקלטו עם צוות מגוון של מוזיקאים. עיבודים מגוונים וכלי נגינה שפחות פוגשים בעולם הפופ כמו פלוגלהורן, עוד, ויברפון ואחרים.
 
"עבדנו על האלבום די הרבה זמן והשארנו הרבה שירים בחוץ. במובן הזה הוא שונה מהאלבום הראשון שהוקלט בלילה אחד, בלייב, רק שנינו (אלון ויגאל) ועוד נגן אורח. למה יעלום וספתא? אנחנו אוהבים טעויות!"
חזור לרשימה המלאה