פטריק סבג ואביב בכר "כתוב בכוכבים"

שם האומן: פטריק סבג ואביב בכר

שם השיר: "כתוב בכוכבים"

מילים: פטריק סבג, ארז לב ארי , עמית שיין
לחן ועיבוד: (מבוסס על מנגינת עם תאילנדית) פטריק סבג, סתיו נחמיאס
שירה: אביב בכר
הפקה מוסיקלית: פטריק סבג
 
פטריק סבג, מוזיקאי יוצר ומפיק מציין השנה 25 שנה לפעילותו הענפה בתעשיית המוזיקה. במהלך השנים יצר מוזיקה מגוונת מאד עם שיתופי פעולה עם יוצרים מהארץ ומהעולם. הפרויקט ”תנועות וחלקים בזמן" מכיל שמונה שירים שכל אחד מתוכו הוא מסע אישי של פטריק ביחד עם חברים לדרך. חלקם נשענים על הקלטות ומקורות השראה ממקומות שהקליט בעולם (הודו, בורמה, ספרד, תאילנד ועוד), וחלקם האחר על מקורות השראה וז'אנרים עתידיים שתמיד חלם לעשות. חיבור של עבר הווה ועתיד בדגש על השפה העברית והישראליות במבט קוסמופוליטי. 
 
השיר שפותח את הפרוייקט נקרא "כתוב בכוכבים" בו הוא מארח את אביב בכר. בשנת 2005 יצא פטריק למסע של חודשיים בתאילנד כחלק מכתיבת הפסקול לסרט התיעודי Laya Project. כחלק מהפקה בינלאומית היה צריך לדגום נגנים וזמרי עם תאילנדים ובסופו של דבר לחבר קטע מוסיקלי אחד שמתאר את הטעמים המוזיקליים של האזור בפסקול הסרט התיעודי. דומה לעבודה של שף שמנסה להרכיב מנה אחת שמספרת את התרבות המקומית דרך הטעם והחיבור האישי שלו.
 
LAYA PROJECT זכה לשבחים והוקרן במעל 40 מדינות בעולם לאחר שנרכש על ידי נשיונל ג׳אוגרפיק. הקלטות אלו שמשו את סבג ליצירת השיר "כתוב בכוכבים". 
 
פטריק: "גם לאחר 25 שנה בתעשית המוזיקה אני מודה על כל יום בו ניתנת לי ההזדמנות להמשיך ולעסוק בקסם המסתורי הזה. מאז ומעולם מוזיקה הייתה בשבילי מרחב לאסקפיזם של הנפש והדמיון. כילד קטן שגדל באשדוד, בחדר אחד עם עוד שלושה אחים, הבנתי שברגע שאני מרכיב את האוזניות , מנגן תקליט ועוצם עיניים, אני יכול להיות בכל מקום ומרחב שאבחר וגם למקומות שלא דמיינתי שאגיע. פרויקט ״תנועות וחלקים בזמן״ מסמל בשבילי חיבורים של עבר הווה ועתיד. המספר 8 מסמל עבורי חיבור של אין סוף מעגלים לכן בחרתי ליצור שמונה שירים שיצאו בזה אחר זה אחת לחודשיים בתאריך קבוע כמו פרק בסדרה."
חזור לרשימה המלאה