עפר בשן "חסד"

שם האומן: עפר בשן

שם השיר: "חסד"

מילים ולחן: עפר בשן
הפקה מוסיקלית: עומרי אגמון
 
עפר בשן מתגורר בשנים האחרונות בניו יורק , שם התקבל על מלגת הצטיינות של בילי ג'ואל לאוניברסיטת ניו יורק, בה השלים תואר מאסטר בקומפוזיציה והתמחה במוסיקה לסרטים, בין היתר. אחרי שתיקה ארוכה ברדיו, עפר בשן מוציא סוף סוף שיר חדש שמרגיש כמו סרט קולנוע- כזה שסוחף למסע במקומות הכי עמוקים ורגישים. זהו כנראה אחד השירים המפתיעים והמרגשים ששמעתם לאחרונה... ״חסד״ מתאר את קורותיו/ קורותיה של דמות שהמציאות התאכזרה אליה, עד ״הגוף השקוף הפך לראי״- ראי שבו ישתקפו הרודפים לעצמם, ויגלו את פניהם שלהם. אותה דמות אולי עסקה במקצוע העתיק בעולם, אבל לא איבדה את הרצון העתיק אפילו יותר- למצוא אהבה...
 
אחרי שכתב לאמנים ישראלים רבים, ביניהם אמיר פיי גוטמן ז״ל, מספר שירים למירי מסיקה, כולל הדואט ״האור יזרח גם בנפרד״, מספר שירים להראל סקעת (כמו ׳מובן לי עכשיו׳, ׳עוד יאיר עליי׳- הטקסט נכתב ביחד עם בני בשן והראל סקעת), מספר שירים לשלומית אהרון ועוד, שירים שלו שהפכו ללהיטים ברדיו כמו ״לוקח ת׳זמן״ ושירים נוספים, מגיע עכשיו, בזמן ביקור מולדת, ״חסד״ שמשובץ במשפטים, שרבים כנראה יצטטו (״נעוריי למכירה את נפשי לא יקנו״ ״לב נעצר בעולם מסתובב״, ״זה אתה עם הכסף אך זאת אני שאשלם״). דרך הסיפור המרתק של הדמות הראשית ב״חסד״, עולה הסיפור האנושי של חמלה ויופי שצומחים גם בין קוצי האכזריות והאטימות - חמלה ויופי שמנצחים וינצחו בסופו של דבר. תמיד.
 
בימים אלה עפר ממשיך להטמיע את חותמו המוסיקלי במרחבים בינלאומיים, הוא כתב שני מופעי מחול באורך מלא (טקסטים, מוסיקה, עיבודים, תזמורים והפקה מוסיקלית), שהוצגו ומוצגים ברחבי העולם, לאחת מהלהקות הנחשבות של ניו יורק. כמו כן, הלחין והפיק מוסיקלית תפילות לאחד מבתי הכנסת הגדולים בארה״ב, כתב מוסיקה קונצרטנטית והופיע במקומות שונים בעולם. המוסיקה של בשן בוצעה בלונדון, ניו יורק, תורכיה, הודו, גרמניה, איטליה, מקומות שונים בארה״ב ועוד. 
חזור לרשימה המלאה