ענבל-רותם שגיב "אז אולי"

שם האומן: ענבל-רותם שגיב

שם השיר: "אז אולי"

מילים ולחן: ענבל-רותם שגיב
עיבוד והפקה מוזיקלית: אסף אבידר
 
כבר חצי שנה שלא דיברתי עם אבא שלי. לא זוכרת על מה אני כועסת ותוהה אם הוא בכלל חושב ליצור קשר. רק יודעת שהוא מסרב לבקש סליחה. אבא גאה ועקשן. גם אני עקשנית וגאה. הוא לימד אותי בסיפור המשפחתי שלו שאפשר לנתק את הקשר עם אמא ואבא. שזה מותר ונורמלי לצעוד בדרך שלך לבד. לגמרי, לבד. האם כשניתק את הקשר עם ההורים שלו לפני 30 שנה הוא חשב שהבת שלו עשויה לקחת ממנו דוגמה? אין לי נחמה. והגעגועים לאבא הם כמו שאלה שלא נענית. מהדהדת מתוכי אל החלל הריק של הבית. אז אולי תסגרי את הדבר שנפתח ועוד לא נסגר? אחרי שבועות שהשאלה הזאת חוזרת בתהודת גוף הפסנתר שלי, אני מוצאת נחמה בתשובה אחת שמתגלה מתוך עצמה, בקלידים השחורים. "הסליחה תיתן לך מנוחה". והנה אני מדמיינת את אבא מתקשר; "סליחה בת שלי, שלא התקשרתי קודם. סליחה שאמרתי לך מילים פוצעות. סליחה על הזמן שאיבדנו. אבא כאן."
 
ענבל-רותם שגיב היא מוזיקאית רב תחומית, יוצרת פרוגרסיב פופ מסקרן בעברית ובאנגלית. מוציאה לרדיו סינגל שלישי מתוך אלבום הבכורה "הזדמנות לשיחה", שבועות ספורים אחרי שחזרה משהות של שלוש שנים בלוס אנג׳לס, ממסע מוסיקלי וקולנועי זוגי יצירתי. מתוך האלבום יצאו לרדיו שני סינגלים: "תרופה למכה" ו-"כמה פעמים היינו", שני השירים זכו להשמעות מרובות ברדיו וסיקורים באתרי אינטרנט מובילים.
 
לפני המעבר ל-LA שגיב יצרה ואצרה במשך שנתיים את במת "על העץ" בפסטיבל יערות מנשה. בלוס אנג'לס יצרה מוסיקה, סרטי קולנוע וקליפים, ביניהם קליפ לשיר מקורי, שזכה בתחרות של נאס"א והוקרן בתחנת החלל הבינלאומית. "אז אולי" (שיר סליחה) הוא שיר אישי המלווה את הדרך שלה לעצמאות והגדרה עצמית. על ההפקה המוזיקלית אמון אסף אבידר (ארקדי דוכין, יובל בנאי, סאבלימינל ועוד), זוכה פרסי אקו"ם. בשיר זה שגיב מביאה פופ איכותי עם השפעות ג'אז, והרבה אופטימיות, כנות וקצב. מאחוריה למעלה מחמש שנים של הופעות עם שיריה, בליווי הרכב צמוד של חמישה נגנים, הופעות פסנתר אינטימיות והופעות סולו.
חזור לרשימה המלאה