עמיר לב "חשמל מהשמש"

שם האומן: עמיר לב

שם השיר: "חשמל מהשמש"

מילים ולחן, שירה וגיטרה: עמיר לב 
 
"חשמל מהשמש", אלבומו החדש והשביעי של עמיר לב, רואה אור 4 שנים לאחר צאת אלבומו הקודם "נוגע בדרכון". בעוד כל שיר הוא סיפור בפני עצמו, מכלול השירים ב"חשמל מהשמש" מהווים יצירה שלמה, יומן מסע אליו יוצאים מאזיני האלבום כאשר הוא מתנגן ברצף - מתחילתו ועד סופו. כמו כל אהבה טובה, האלבום נבנה מתוך היכרות אינטימית, גדל מהאזנה להאזנה ומחלחל לכדי היקשרות עמוקה בסופו של התהליך. באלבום זה ממציא את עצמו עמיר לב מחדש, בבחירת הכלים והנגנים, הלחנים והעיבודים, ובעיקר בבחירת המילים. הפעם, מצטמצמים הסיפורים לקטעי משפטים, כמעט רמזים המאפשרים לנו המאזינים להשלים את הסיפור בעצמנו. השירה הקצרה והמדויקת נסחפת במנטרה של צלילים, מדבריים כמעט, וטומנת בחובה עוד רבדים רבים הנתונים לפרשנות המאזין.
 
עמיר לב מציע כדרכו, גם באלבום זה, נקודת מבט אישית, כנה וגם ביקורתית, בה משתלבת המציאות פרטית שלו במציאות החברתית-מקומית. ההרכב הכלי באלבום ובמופעים משתנה הפעם ("פחות אנגליה ויותר שמש", לדברי עמיר), וכולל עּוד (נתן זהר), כלי הקשה (היתם בשארה), תופים (נווה קורן), עמיר לב - גיטרה חשמלית ושירה.
 
עוד השתתפו באלבום – נעם דיין (קמנצ'ה), שלומי גוילי (טכנאי הקלטה ומיקס) ולהקת צפרדעים מהבריכה הסמוכה לאולפן העוגן בקיבוץ העוגן, בו הוקלט האלבום.
 
עמיר לב הוא מאסטר של גיטרה ואמן של מילים, מהיוצרים המרכזיים במוזיקה הישראלית מאז ראשית שנות התשעים. מאחוריו ששה אלבומי אולפן מדוברים ושני אלבומי הופעות חיות, ב"בארבי" וב"זאפה", זוכה פרס אקו"ם ("מחבר השנה") על אלבומו האחרון משנת 2014" .
חזור לרשימה המלאה