עלמה דניאל "אולי"

שם האומן: עלמה דניאל

שם השיר: "אולי"

סינגל שני מתוך אלבום ראשון בהפקת עומר הרשמן לעלמה דניאל. כל מה שצריך בחיים זה סיפור טוב. בשיר "אולי" אותו כתבה לאה גולדברג והלחינה עלמה דניאל, אותו הסיפור מתפזר באוויר על גבי גלי קול, מגיע לאוזניים ומביא לתחושה קלה של סינסתזיה. החושים מתערבבים, ומתוך ההאזנה עולה באופן כמעט הזייתי דמותה של האישה שמחכה לאהובה שאינו מגיע. כדי לייצר כזו חוויה צריך לגייס את כל הרגישות שבעולם. כדי לעשות את זה עם מילים שנכתבו שנים אחורה - צריך להיות עלמה. כשהזמרת-יוצרת מבאר שבע קראה את השיר לראשונה, היא הרגישה שאין בו מילה אחת מיותרת, ושהוא מעביר את החוויה הרגשית של התקווה בצורה מזוקקת. המלודיה האינטואיטיבית (שנולדה תוך כדי אותה הקריאה), תיארה במדויק את הפרשנות שלה לשיר, אבל את זה הבינה רק בדיעבד. לחנים כמו מילים, הם משהו שבוקע, יוצא החוצה, נוצר רגש וחוויה מסוימת ומזמין התבוננות, ובמתודולוגיה מהסוג הזה, לפעמים רק ממרחק של זמן אנחנו מצליחים להבין את המקור ליצירה שלנו.
 
עלמה, ירשה את אהבתה למילים מאביה המשורר דרור דניאל ז"ל. בנוסף ליצירתה המוסיקלית, היא גם מלמדת מוסיקה בגני חינוך מיוחד ומסיימת תואר שני בהתפתחות הילד בבר אילן. בדור שבו כולם רוצים לדבר ולהשתמש בכמה שיותר מילים, תמונות ופלטפורמות כדי לתאר מצב אחד, עלמה השכילה לתרגם מילים של פעם לשפה המוזיקלית של היום, באופן מינימליסטי אך מהודק ומדויק.
 
באלבום עלמה בחרה להלחין את שיריהם של אברהם חלפי, לאה גולדברג, יונה וולך, רחל חלפי ואחרים, כיוון שמילותיהם שיקפו את הרגשות הכי עמוקים שלה והיוו  מראה לרגשות שהיו כלואים בתוכה. כמיהה, געגוע, התמודדות, תקווה, חיפוש, כל אלו צפו ועלו, ונבעו מתוך חיבור עמוק לכוונת המשוררים ולפרשנותה שלה. מבחינת הביצוע, עלמה ממשיכה עם הקו מהסינגל הקודם, "הסכר" .
חזור לרשימה המלאה