עינב ג'קסון כהן "למזרח"

שם האומן: עינב ג’קסון כהן

שם השיר: "למזרח"

קשה לפספס את עינב ג'קסון כהן, מהקולות הנשיים היצירתיים והבולטים בשמי האינדי בארץ, פסנתרנית, יוצרת וקול ייחודי עדין. שש שנים חלפו מאז "עץ נופל ביער", אלבום הבכורה היפיפה שלה. בשנים האחרונות היא יצרה והופיעה עם שורה של מוזיקאים מצוינים כמו סיון טלמור, איה זהבי פייגלין, דניאלה ספקטור ואליוט, כתבה שירים לנורית גלרון, רוני אלטר ועוד. בקרוב ייצא אלבומה החדש "שני לבבות" שבימים אלו עלה קמפיין הדסטארט לקראתו שמלווה בקליפ יוצא דופן לסינגל "למזרח" בו מבצעת יחד נבחרת כוכבים משוגעת את השיר - איה זהבי פייגלין, איה כורם, דורון טלמון, סיון טלמור, אלון עדר, שלומי שבן, אביגייל רוז, דניאלה ספקטור, מיכל גבע, הילה רוח, שי צברי, דאנה איבגי, רוני אלטר, אניה בוקשטיין, מאיה בלזיצמן, יהודה עדר, עוזי רמירז, אבנר קלמר, גיל לואיס, דניאל שהם, פלורה, אליוט, שילה פרבר, תמר אייזנמן ועוד. כל אחד צילם את עצמו מנגן ושר את השיר ככל העולה על רוחו, מבלי לדעת מי עוד משתתף או מה האחר עושה, בלי לדמיין איך סולו הקאנטרי של הכינור של אבנר קלמר יתחבר לשי צברי המזמר במטבח. הכל הוקלט במצלמות טלפון ובאווירת גרילה, התוצאה מצמררת, לא פחות.
 
עינב על עשיית הקליפ: ”סמכתי על היופי שבאקראיות ועל העובדה שמדובר בחבורה של כישרונות יוצאי דופן. את הלילות האחרונים של הקיץ העברתי מול המחשב, מפרקת את הפאזל ומרכיבה שוב ושוב. חתיכות עדינות ומרגשות התיישבו אחת על השנייה בהתאמה שהקפיצה לי את הלב." האלבום נולד במהלך השנתיים האחרונות יחד עם נבחרת כישרונות משובחת, בצורה קצת אחרת מתהליכי עבודה רגילים. במקום להיכנס עם מפיק ושירים לאולפן ולהקליט אלבום מהתחלה ועד הסוף, כל שיר שהצטרף כמו ביקש לעצמו משהו קצת אחר והוביל לאזורים חדשים. שירים שהתחילו קטנטנים ועדינים בחדר על הפסנתר יצאו מהבית, ביקרו באולפנים, התנפחו והתכווצו, שינו צורה וצבע.
 
כל שיר פגש מפיק מוסיקלי אחר ומיוחד: דניאלה ספקטור, הילה רוח, דניאל שהם, אביב משולם, יהודה עדר ועוד רבים וטובים שותפים ליצירה המרגשת.
 
עינב ג'קסון כהן בהופעה, מוצ״ש, 2/12 אוזןבר ת״א. אורחת: אביגייל רוז, עידית מינצר - חצוצרה וקרן יער
חזור לרשימה המלאה