עידן שלום "18"

שם האומן: עידן שלום

שם השיר: "18"

מילים ולחן: עידן שלום
הפקה מוזיקלית: זיו רובינשטיין  
 
עידן שלום, בן 18, אוטיסט בתפקוד גבוה, משיק סינגל ראשון מתוך אלבום בכורה חדש. עידן כותב ומלחין מעל חמש שנים. אפשר לומר שהמוסיקה הצילה אותו. באמצעותה הוא מקלף את הפצעים, כותב על החלומות, על הקשיים. הרומן של עידן עם המוסיקה הוא ללא ספק סיפור מעורר השראה. מנער ש"לא מבין את העולם" לנער בוגר שגילה את המוסיקה ודרכה לומד לדבר עם העולם. 
 
"הכתיבה מרגיעה אותי, מפקסת אותי, גורמת לי תחושה של אושר, של שמחה, של שקט. אני מכור, אבל זו התמכרות טובה, אני בטוח. זה לא כזה פשוט להיות אדם על הספקטרום האוטיסטי. אתה חווה קשיים יומיומיים ש ״אנשים רגילים״ לא חווים ולא מבינים איך זה לחיות עם אוטיזם. קשה לי להבין סיטואציות חברתיות, אני לא יודע איך לגשת לאנשים ולפתוח עימם בשיחה, אני מרבה לשתוק ולא לדבר כשקשה לי. עד כיתה ה׳, הייתי פותר את הקשיים שלי בדרך האלימות, עד שמצאתי את הכתיבה ואני משחרר לאוויר העולם את הסינגל הראשון שלי, ״18״ שיר בו אני חושף את כל הפצעים ומדבר איתכם הכי גלוי שבעולם.
 
"למרות הקשיים הרבים, עידן התעקש והיום הוא עובד על אלבום חדש, השיל 18 ק"ג וכבר לא מרגיש בודד. השיר "18", אותו הלחין וכתב מספר על הקשיים שלו כנער אוטיסט בעולם ועל השינוי שעבר בזכות המוסיקה. מ"קרב של חולשה" ל"אני אוהב את עצמי במראה"
חזור לרשימה המלאה