עידו פורטל "עד שאמצא אהבה"

שם האומן: עידו פורטל

שם השיר: "עד שאמצא אהבה"

בשנה האחרונה עידו פורטל העביר את רוב זמנו ביצירת מה שיהיה ה- EP החדש שלו והאלבום המלא שיצא מיד לאחריו. בסך הכל הוא כתב והפיק כמעט 20 שירים שלכולם מכנה משותף אחד חזק – החיים שלו, החוויות שעבר, האנשים שפגש ואלו שנגעו והשפיעו עליו.
 
עידו מבסס את עצמו ככותב שירים עם אמירה אישית אוניברסלית, לפעמים כואבת ולפעמים עם קריצה וחיוך. "עד שאמצע אהבה" הסינגל הראשון, הוא שיר שמתווך לעידו ולמאזינים את הדברים שמעכבים אותו בחיים, ההתמודדות עם שאלות והשחרור לחופשי מתוך אותן שלשלאות דמיוניות. הרבה אנשים יוכלו להתחבר לטקסט הנפלא והחכם. את השיר הפיק מוסיקלית חן מצגר אדר.

 
עידו: "מדי פעם השאיפות שלי תקועות בגלל סרטים שעוברים לי בראש. לפעמים על מנת להשיג שלווה אני אהיה במרדף מתמיד אחרי דברים שמרחיקים אותי ממנה. אני חייב להיות מקום ראשון ולהשיג את כולם וכל זה אולי כי אני מפחד מביקורת. זה לא רק בדברים החומריים – כמו כולם גם אני רוצה אהבה אבל לא תמיד עושה משהו בשביל להשיג אותה. כמו הרבה אנשים אני עלול שלא לצאת מהקיבעון המחשבתי שלי והשיר מדבר בדיוק על זה."
 
עידו פורטל, 32 ,הוציא את אלבומו הראשון כבר בגיל 18, כשעוד היה דתי. ההצלחה במגזר הביאה לכך ששחרר לאורך השנים עוד שני אלבומים. מאז הוא חזר בשאלה והתגרש מאשתו ואם שתי בנותיו. במהלך השנים בהן היה פעיל מוסיקלית במגזר הדתי הוא הופיע בפסטיבלים שונים, יצר לעצמו שם וצבר מעריצים ומחלקם הוא נפרד כשחזר בשאלה. על הקליפ אחראי האמן והיוצר עומר תשובה.
 
מילים ולחן: עידו פורטל
הפקה מוסיקלית, עיבוד ותכנותים: חן מצגר
עזרה בכתיבה: הילל ריינר, איתן פלד, תום "רוזי" רוזנברג
במאי, ארט וצילום: עומר תשובה

 


חזור לרשימה המלאה