עידו מימון ואופירה יוספי "רומנטיקה"

שם האומן: עידו מימון ואופירה יוספי

שם השיר: "רומנטיקה"

השיר נולד לאחר מפגש בין אופירה יוספי ז"ל (מהצמד 'האחיות יוספי') ועידו מימון בהופעה ב-2014 . אופירה שיתפה את עידו בהאזנה לאלבום גנוז שלה בשם "כמו אגדה", שהוקלט ב-1998 ולא יצא לאור מעולם. השיר "רומנטיקה"​ (מילים: גרי אקשטיין, לחן: דיויד חטב​) מתוך האלבום הגנוז, הוקלט, הופק מחדש ובוצע בשנית ע"י אופירה ז"ל ב-2014 בעיבוד חדש של עידו, אך הפקתו לא הושלמה עד למותה של אופירה ז"ל ביוני 2017 ,לאחר מאבק ממושך של 3 שנים בסרטן, בגיל 53.
 
ב-2018​, כמחווה לפועלה של אופירה יוספי ז"ל ומתוך רצון להנציח עוד רסיס מכישרונה הגדול - הצטרפו להפקה המוזיקלית: הבסיסט דני שניידרמן​, שותף מלא להפקתו ועיבודו החדש של השיר מרגע שהצטרף לעבודה עליו, כמו כן - הצטרפה הזמרת הראלה בר​, חברתה הקרובה, בביצוע קולות הרקע, יחד עם מוזיקאים נוספים שניגנו ותרמו מכישרונם. בכך הושלמה העבודה על השיר בעיבודו החדש, שונה לחלוטין מזה שהוקלט ב-2014 ושונה מהביצוע המקורי משנת 1998.
 
כעת השיר "רומנטיקה" רואה אור לראשונה​ (מאז שנכתב והולחן לפני למעלה מ-20 שנה​), והוא סינגל שלישי מתוך האלבום החדש​ ​שיצא בקרוב של המפיק, היוצר והנגן עידו מימון, ​אחרי שהוציא את שני הסינגלים "סרטים" ​עם אלון עדר​ ו"שבילים חדשי​ם" עם עדן דרסו.
חזור לרשימה המלאה