עומר קורן "היסטוריה"

שם האומן: עומר קורן

שם השיר: "היסטוריה"

 "לא היה שיר מתאים יותר מ"היסטוריה" כדי לפתוח את האלבום החדש "ארץ לא" והוא מהווה מעין אקספוזיציה, פרולוג לשאר האלבום. נדמה ששילמנו מחיר רב כדי לחיות בארץ הזו יחד, ועדיין, 73 שנים אח"כ, נראה שלא הפנמנו שכדי שיהיה לנו טוב אין זה אומר שעלינו לעשות למישהו אחר רע. מעבר לחובה המוסרית לשיר על המקום ממנו הגעתי, גם נפלה בחלקי זכות גדולה להתבטא דרך המוזיקה ולשיר את זה החוצה. אומנות לא משנה מציאות בקלות אבל אני מקווה שהשיר הזה יחלחל ויגיע לכמה שיותר אוזניים. הלחנתי אותו ממש תוך כדי קריאה שלו. האצבעות שלי לא יכלו לחכות למול הטקסט המדויק והנהדר של אלי אליהו (דודו טסה,שי צברי).
 
את "אבא גם" כתב המשורר הדרוזי סלמאן מצאלחה. הטקסט הזה משלב תמימות ועצבות בצורה הכי טבעית והוא בשבילי מעין שיר ילדים למבוגרים, ככה גם הלחנתי אותו".
 
"ארץ לא" הוא אלבום קונספט שמורכב כולו משירי משוררים ערבים ויהודים, שעומר קורן הלחין ומבצע בעברית. 12 שירים שמשלימים אחד את השני ומספרים את סיפורה של הארץ המדממת בה אנו חיים. בין המשוררים המשתתפים באלבום: דליה רביקוביץ', דוד אבידן, טהא מוחמד עלי, נידאא חורי, רוני סומק, מחמוד דרוויש, גיורא פישר ועוד.
 
הופעות קרובות:
14/3/20 יונס, כפר יונה
24/3/20 קפה ביאליק, ת"א (עם הכוכבים של שילה)
25/3/20 ירושלים, גלן 
26/3/20 מופע פותח ליוסי בבליקי-בירה תבור, שדמות דבורה
3/4/20   סיסי, בית דגן
4/4/20   מופע פותח לאריק ברמן- בארבי, ת"א
14/4/20 אוזן בר, ת"א (מחווה לג'ון פרושיאנטה)
7/5/20   תמונע, ת"א (רוני סומק, גיורא פישר ויהוא ירון)
4/6/20   בית הקונפדרציה, ירושלים
11/6/20 בית ביאליק, ת"א (מחווה לדליה רביקוביץ')

חזור לרשימה המלאה