עומרי סבח "עוד כאן"

שם האומן: עומרי סבח

שם השיר: "עוד כאן"

מילים ולחן: אופיר מלול ועומרי סבח
הפקה מוזיקלית: אופיר מלול
 
ככל אזרח ישראלי, הקורונה תפסה גם את עומרי סבח, אחד היוצרים והזמרים הכשרוניים והעסוקים בתעשיית המוזיקה המקומית, באמוק העבודה האינטנסיבית שלו וגרמה לו לביטולי הופעות, דחיית הקלטות ובעיקר ריחוק מהאנשים הקרובים אליו. במקום להיכנס למרה השחורה וליפול לטרוניות, סבח החליט לעשות מהלימון לימונדה ולהסתגר בביתו, לנהל חשבון נפש ארוך עמו ועם משפחתו וחבריו ולהתמקד ביצירה מעמיקה של חומרים חדשים שצפויים להפוך את הקיץ הנוכחי ללוהט במיוחד.
 
"עוד כאן" מנסה לתאר בצורה מדויקת ומציאותית את הכמיהה והרצון לאהבה בימים של סגר ובידוד עם המון אמת, אור ותקווה לעתיד חדש וחזק יותר.
 
"בדיוק כשהסגר היה בשיאו, צלצל אליי חברי ושותפי ליצירה אופיר מלול והשמיעה לי סקיצה לשיר חדש שהוא כתב", מספר סבח. "מהשמיעה הראשונה התלהבתי ואופיר, שראה שהשיר גרם לי ל'בום' בלב, הציע שאני אשלים אותו, אביא גם את המקום שלי לתוכו ואקליט אותו. לאור הנחיות משרד הבריאות, הקמתי אולפן הקלטות נייד בתוך הבית וכל הנגנים ניגנו את חלקם מאולפנם הביתי גם וכך בעצם השיר נולד בתנאים הבלתי שגרתיים האלה אך המיוחדים. צילמנו גם קליפ מיוחד לשיר הזה שלכל אורכו אני שר עם מסיכה ורק בסופו אני מרגיש שאני לא יכול לשאת יותר את המחנק אלא רוצה לחזור למקום הטבעי שלי שזה הים, אז אני מוריד את המסכה ואת הדברים שחונקים אותי, משתחרר וברוח הטובה מול הים, אני זועק את השיר החוצה. זה בעצם מסמל את הרצון לחזור לעולם שאני רגיל לראות ולא לעולם שנכפה עליי מכורח הנסיבות". סבח
 
עומרי נחשב לאחד היוצרים הרבגוניים במוזיקה המקומית. מי שגדל לצד ג'ורדי וסטטיק, החל לעסוק במוזיקה כבר בגיל 16 כיוצר, זמר ופרפורמר. בשנת 2016 פרץ לתודעה עם המגה להיטים "עד המדבר" ו"לאן שהרוח תיקח", פרי שיתוף פעולה שלו עם די ג'יי אונלי (גיל ויין) וטליסמאן. לאחר יריית הפתיחה המוצלחת, שבר את הרשת עם להיטי ענק כ"עננים", "רצה עד אליי", "אני טיפש", "אמסטרדם", "דצמבר" ו"מרגוע" שקצרו מיליוני צפיות ברשתות החברתיות וכן שיתופי פעולה מוצלחים עם מוש בן ארי, אליעד נחום ודיקלה. השיר החדש, בדומה לקודמיו, מוכיח כי סבח אינו מסתפק בלהיות זמר של כמה להיטים אלא דוגל בלעבור כברת דרך, הן כאמן וכיוצר והן כסקרן מוזיקלי בלתי נלאה שמחפש תמיד את הסאונד המיוחד והמתקדם הבא שמגדיר אותו ואת יצירתו בכל פעם מחדש . 
חזור לרשימה המלאה