סמדר רונן "משהו נדיר"

שם האומן: סמדר רונן

שם השיר: "משהו נדיר"

מילים ולחן: סמדר רונן 
 
סמדר רונן, מוזיקאית ויוצרת, אישה שחיה את היצירה והיצירה חיה דרכה - מנגנת על שלל כלים (פסנתר, גיטרה, חצוצרה) ומתעסקת במרחבים אמנותיים נוספים כגון ציור וצילום. כתיבתה של סמדר מביעה קול אישי ונשי. שיריה הם סיפורים קטנים, מלאי דימויים, המישירים מבט אל חוויית החיים ומדגישים את כוחן של מילים ככלי להעצמה וריפוי. יצירתה מתאפיינת באווירה בעלת גוון מעט אפלולי המתבטא בקצב איטי ומותח, סאונד חם ומלודיות כובשות המתכתבות היטב עם מילותיה. השפה המוזיקלית עשירה ומגובשת הרמונית בעלת שורשים עמוקים בתרבות המוזיקה הישראלית עם השפעות כמו חווה אלברשטיין, קורין אלאל, מאיר אריאל ואביתר בנאי. 
 
בשנת 2014 הוציאה את אלבומה הראשון "חצי כדור" (בהפקת יונתן לויטל) ובשנת 2015 הוציאה, ביחד עם אחיה, את אלבום הבכורה של ליעד רונן ז"ל,  אחותם הצעירה שהייתה גם היא מוזיקאית ונפטרה בפתאומיות טרם מלאו לה 30. האלבום מבוסס על הקלטות של שירתה של ליעד, בעיבודם  של מגוון רחב של יוצרים וביניהם יהוא ירון וארי גורלי בהפקתו המוזיקלית של איתמר אשפר. אלבומה השני ''יכולנו להיות'', אשר  עתיד לצאת בחודשים הקרובים, מכיל שבעה שירים שכתבה, הלחינה והפיקה מוזיקלית ביחד עם שותפיה להרכב המוזיקאים, נועם שחם ומורן מייזלס.
 
האלבום עוסק בפרידה, אם זאת הפרידה הכואבת מאחותה ואם מאהבה גדולה שהייתה לה, בחיפוש משמעות ורצון לסדר בתוך הכאוס. האלבום מציג שאלות רבות על משמעות החיים, המוות, אלוהים וגם במוכנות לקבל כל דבר שיקרה, אפילו מבקש מהחיים להתרסק, להתנפץ, "להוריד גשם של אבנים", להתפורר.. אולי כדי לאפשר למשהו טהור וחדש לצמוח. כעת סמדר משחררת סינגל ראשון מתוכו - "משהו נדיר". השיר מתמלל את מילותיו של אהוב בעת פרידה,  מעין ניסיון להניח את המילים על דף ולהבין, ולהדגיש את האבסורד שבוויתור על אהבה נדירה. השיר מסמל את השינוי המשמעותי שעברה במהלך יצירת האלבום  ולכן בחרה בו כסינגל הראשון שיוצא לאוויר העולם.  ''כל אלבום נעשה בהסכמה ללכת אל הלא נודע בידיעה שהולך להיות שינוי גדול בחיים. זה תהליך עמוק, אינטנסיבי ומורכב. ואני מודה על הדרך שהמוזיקה לוקחת אותי.'' (סמדר רונן) 
 
מופע השקת האלבום יתקיים ב3/1/19 בתאטרון תמונע, ת"א

חזור לרשימה המלאה