סלט גרוב "בשביל זה אני חי"

שם האומן: סלט גרוב

שם השיר: "בשביל זה אני חי"

מילים: בועז "טיון" גילר
לחן: ליאת הבר, אור בן דוד ובועז "טיון" גילר
 
מה קורה כשלוקחים ראפר מוכשר חובב רגאיי ופ'אנק ומפגישים אותו עם זמרת סול שבכלל "מתה" על מוזיקה משנות החמישים? החל מגירושים קשים ועד לסמים קלים, 'סלט גרוב' הם צמד מוזיקאים משובח שבא לדבר על כל מה שמעניין אותנו עם הרבה הומור בקריצה, קצת רצינות ומלא גרוב שעושה שמח. בין החלפת חיתולים להתחמקות מאימיילים, באים הצמד לתת לנו הפסקה קצרה מהמרוץ הישראלי היומי ולהזכיר לנו, ובעיקר לעצמם, שמה שחשוב בחיים זה דווקא הדברים הקטנים שבשבילם אנו חיים. וזה גם נושאו של סינגל הבכורה 'בשביל זה אני חי'.
 
'בשביל זה אני חי', שיר ראפ פ'אנקי, קליט משמיעה ראשונה, קייצי, רקיד ואנרגטי עם אופטימיות מלבבת שנותן את התחושה ש"צרת רבים חצי נחמה" ואפשר אפילו לרקוד מזה... נותן לנו המאזינים "ספוט" על אג'נדה אינדיבידואלית בסלוגן מוסיקלי שניסחו ה'סלט גרוב' – לא איך לרצות אחרים כי אם "מה יעשה לי טוב!?'"
 
הצמד המוכשר, 'סלט גרוב' (בועז "טיון" גילר מראשל"צ וליאת הבר מהוד השרון), החלו את השיתוף המוסיקלי שלהם לפני קרוב לעשור עם הרכב בשם אחר. מאז כל אחד פנה לדרכו ועכשיו חברו מחדש. הם מספרים "העבודה על הסינגל החלה לפני יותר משנה, כשנעצרה בגלל ספקות עצמיות. האם הוא מספיק חשוב? האם הוא מספיק "נוצץ" ? האם יאהבו אותו ? אבל עם הזמן הרגשנו חוסר שקט והבנו שאנחנו צריכים להוציא אותו בדיוק בגלל הסיבות האלו: אנחנו לא חיים בשביל לרצות אחרים, אלא רק את עצמנו. אנחנו מרגישים שזה סינגל שמתאר את השגרה הישראלית ואת מה שעובר אצל רבים אחרים בגילאי 45-25 .
 
מי לא מוצא את עצמו תקוע כל יום בפקק בדרך לעבודה שוחקת ? מי לא רב עם בן או בת הזוג שוב ושוב על אותה שטות? אבל בסופו של יום, צריך להבין שהדברים האלו הם לא דברים רעים, זו פשוט חלק מהמציאות שלנו שגם אותה צריך לחגוג כי היא חלק בלתי נפרד מהחיים. רצינו ליצור שיר שיעודד את כל מי שמרגיש שהשגרה שוחקת אותו ולכן כתבנו את 'בשביל זה אני חי' שחוגג את הדברים הקטנים שבשבילם שווה לקום בבוקר. וכך, מה שקרה זה כשבועז חזר, כגרוש טרי, אחרי 3 שנים של עבודה בסטארטאפ מצליח בניו יורק, הבין שמה שהיה נראה יפה במדיה החברתית, הרבה פעמים מסתיר מאחוריו כאב, מאמץ שווא להרשים ובעיקר הרבה ריקנות. דווקא במעבר החד בין המגורים בבניין יוקרתי באחת מהשכונות ה "נחשבות" של ניו יורק לגור אצל ההורים ולבקש מאמא להקפיץ אותו לתחנת אוטובוס הפזמון התחיל להתנגן לו בראש, כשהוא מבין שדווקא ב"חוסר ההצלחה" ובשגרה השקטה, הוא מוצא פתאום את הרוגע והשלמות".
 
השניים נפגשו שוב בארץ וחזרו לשתף פעולה ו'בשביל זה אני חי' זה השיר הראשון. 
חזור לרשימה המלאה