נשמה "כסף"

שם האומן: נשמה

שם השיר: "כסף"

תכירו את להקת "נשמה", להקה שעושה סול עברי מקורי. ולמה "נשמה"? כי חברי הלהקה מגדירים את עצמם כ-נשמות. בגובה העיניים, שרים על מה שיש בפנים בלב ומסביב. נשמה הם חלק מתנועה ארצית-חלוצית שנקראת "תנועת תרבות" וחבריהם הם מייבשי הביצות של הדור שלנו. הם מתיישבים בפריפרייה הגיאו חברתית בישראל ומקדישים את זמנם לחינוך והוראת אמנות דווקא במקומות האלה אמנים צעירים בד"כ פחות מכוונים.
 
"הנשמות" הם: עדי (סולנית) טל (בסיסט ומפיק) ויונתן קורן (מתופף). הם הכירו בתנועת תרבות, טל חבר לעדי שלה היו מלא שירים במגירה ויחד החלו ליצור מוסיקה לפני 7 שנים, אליהם הצטרף יונתן קורן מפיק וגיטריסט עם סאונד ייחודי. נשמה מספרים שלצד המתח בעיסוק בחברה הישראלית על כל קרעיה הם בוחרים להביא את האמנות שלהם החוצה, אל השדה הארצי והאלבום שמוקלט בימים אלה הוא החלק שחסר להם בפאזל. השיר שרואה אור היום, הוא נבחר במודע "כסף". השיר נולד מסוג של מצוקה, מסוג של כלכלה שיתופית עם עוד אנשים שהנושא עליו השתלט על היחסים בין אנשים. מן הסתם, בתקופה הנוכחית הכסף הוא בשיח היומיומי בעקבות המצב בארץ ובעולם שהביאה עמה הקורונה.
 
בשיר משתתף עומר לוז אחיה של עדי, מפיק ויוצר ומתקלט בינלאומי שהפטיפון הוא סמל ההכר שלו. בשיר עומר "שורט" כמה מהמקומות החשובים וגם מתארח בקליפ כדמות אפלה שמסובבת את התקליט ואולי גם את העולם... עומר הוא האמן האלקטרוני מהפרסומת של "מיצובישי" לה עשה מוסיקה מקורית. את השיר מלווה קליפ צבעוני ומיוחד שמדגים את השיר בצורה קלילה והומוריסטית. 
חזור לרשימה המלאה