נועם צוריאלי "גרטה"

שם האומן: נועם צוריאלי

שם השיר: "גרטה"

מילים ולחן: נועם צוריאלי
הפקה מוזיקלית: אייל מזיג, יובל כהן
 
גרטה, שיר חדש המוקדש לילדה שהפכה למוכרת בכל בית בזכות פועלה להעלאת המודעות לאיכות הסביבה. נועם צוריאלי מגיש שיר עם מטרה חשובה וחיבור אמיתי למשבר האקלים.
 
נועם: "עד לפני שנתיים לא הבנתי מה הטעם בהפגנות. תמיד הרגשתי שזה רק לתת לאנשים הזדמנות לשחרר קיטור, אבל שום דבר לא משתנה בגלל זה. עד שראיתי את גרטה. ילדה אחת שכל שישי עמדה מול הפרלמנט. בשקט ועם שלט. ופתאום הפגנה בירושלים. על מה: איזה קטע. משבר האקלים. ואז הבנתי - הכוח האמיתי של הפגנות הוא העלאת המודעות. ומודעות זה דבר שמשנה מציאות. לאט לאט - אבל משנה. גרטה שינתה אותי - התחלתי לצרוך פחות חד פעמי, לשים לב לזבל שאני מייצר ובכללי לחברה שאני חי בה. אבל כמו שגרטה לא הסתפקה בשינוי עצמי, גם אני לא. וידעתי שהדרך הכי טובה שלי להשפיע על המצב, ולהגביר את השיח על הנושא – היא דרך המוזיקה. יש אנשים ונוער שעדיין לא באמת יודעים על משבר האקלים, או על גרטה. והמטרה היא לשנות את המצב הזה. "
 
השיר יוצא בשיתוף פעולה ותמיכה של ארגון ״לבחור ירוק״ - ארגון שמטרתו הבאת שיח האקלים לכנסת, ללא שיוך פוליטי, מתוך הבנה שרק ביחד נצליח. וועדת האקלים של האו״ם מתכנסת מה 1 -עד ה 12 - לנובמבר.
 
נועם צוריאלי. זמר -יוצר- ראפר ופסנתרן, שלימד את עצמו לקרוא בגיל 5, לכתוב שירים מגיל 6 ולנגן פסנתר מגיל 7. בארבע השנים האחרונות, מאז שיחרורו מיחידת "דובדבן" מקדיש נועם את חייו למוזיקה ולאלבום הבכורה שבדרך.
 
עיצוב עטיפה והפקת קליפ אנימציה: AVOXVISION 
חזור לרשימה המלאה