נועה צפריר "ים של פרח"

שם האומן: נועה צפריר

שם השיר: "ים של פרח"

השחקנית והיוצרת נועה צפריר, שאיבדה את חברתה הקרובה שהתאבדה, מוציאה קליפ אנימציה חדש ומרגש " ים של פרח" , דרכו היא מבקשת לגעת בנושא האובדנות. במרכזו של הקליפ ישנה אנימציה שנעשתה בשיטה מקורית וייחודית. האנימציה מבוססת על ריקוד שבוצע בפועל על ידי רקדנים מקצועיים, ודרך תהליך "המרה", הקליפ שצולם בווידאו הפך לאנימציה ממוחשבת מרגשת.
 
נועה צפריר מספרת: לפני שנתיים וחצי איבדתי את חברתי הטובה שהייתה לי כאחות, ולצערי הרב שמה קץ לחייה. אומרים שלכל אחד מאיתנו יש תחליף בעולם הזה, אבל הטרגדיה שנחתה לחיי באחת, הבהירה לי את מה שכבר ידעתי היטב- לא הייתה ולא תהיה שנייה לה. השמיים נפלו, מלאכית עלתה למעלה וחלל עצום נפער בלב שלי, לתמיד. דמותה המוארת והערכים היפים שהביאה לנוף חיי, מלווים אותי בכל יום. כך נברא השיר "ים של פרח"; בחרתי להפוך את הכאב לתקווה וליצירה, כדי להתמודד עם האובדן, ובעיקר כדי לנסות למנוע את האובדן הבא – אני רואה שליחות בשיח חברתי עמוק על אובדנות.
 
בעוד מס' חודשים יחול יום השנה של חברתה האהובה טל. נועה חברה למוסיקאי הרגיש והמוכשר ברק אולייר, ותוך יממה הוציאו שיר מנימי הלב - לזכרה, כמפעל הנצחה (שיכול לגעת ברבים גם בהקשרי הזיכרון הפרטי שלהם) הוא מביא עמו מסר חשוב בנושא זה, לכלל הציבור.
 
"הגיע הזמן להפסיק להתייחס לאובדנות כטאבו בחברה הישראלית. בכל שנה מתאבדים בישראל כ-500 איש וכ-6,500 מגיעים לחדרי המיון לאחר ניסיון אובדני. יש מה לעשות. צריך לדבר על זה ואסור לשתוק. זוהי אחריות לאומית מן המעלה הראשונה, שכן מדובר בדיני נפשות של ממש. האובדנות חוצה גילים, מגזרים ודתות. יש סימני מצוקה שאפשר וצריך להתייחס אליהם , דרכי מניעה והתמודדות . לא תמיד נצליח להציל, אבל הידיעה שלכולנו את יש את הכלים ונעשה כמיטב יכולתנו – היא קריטית. כיום הגעתי להבנה, שהיצירה היפה היא פלטפורמה להעברת המסר; בעקבות השיר ויחד עם הוצאתו אעביר הסברה למניעת אובדנות (בייחוד בקרב אוכלוסיות צעירות כבני-נוער וחיילים) בשיתוף עמותת "בשביל החיים"."
 
נועה צפריר תופיע עם השיר "ים של פרח" בעצרת של עמותת "בשביל החיים"  (19.11.21 , בשעה18:00) בכיכר התרבות (הבימה).
 
נועה צפריר: שחקנית-יוצרת ופרפורמרית. בוגרת ביה"ס הגבוה לאמנויות הבמה " בית צבי". הסינגל הראשון והסאטירי שלה – "שיר הברזל" זכה להצלחה מסחררת באמצעי התקשורת וברשתות החברתיות. בימים אלה משחקת בתפקיד הראשי בהצגת תאטרון -מחול של להקת הבלט פאנוב – "תיבת נוח" ובהצגה "אלכוהולא" של תאטרון ישראטרון. לקחה חלק במגוון הצגות בתאטראות בית ליסין, הבימה וצוותא. שיחקה בפיצ'רים למגזר החרדי ועוד. עבדה כשחקנית עם היחידה למניעת אובדנות במשרד הבריאות, ועובדת כיום כשחקנית במרכז הסימולציה הרפואי הארצי – מ.ס.ר . בוגרת קורס התנדבותי של הגשת עזרה ראשונה נפשית .
 
מילים , שירה, בימוי והפקה: נועה צפריר
הפקה מוזיקלית: ברק אולייר 
חזור לרשימה המלאה