מתי כספי "כמו בריקוד" האלבום

שם האומן: מתי כספי

שם השיר: "כמו בריקוד" האלבום

חמש שנים מאז אלבומו האחרון 'נפש תאומה' מוציא מתי כספי את אלבומו ה 20 , "כמו בריקוד" ומזכיר לנו שוב את כישרונו הרב והייחודיות המוזיקלית שלו, אלו שהפכו אותו לאחד מהמוזיקאים הפוריים והמוערכים ביותר ולאחראי לקלסיקות רבות במוזיקה הישראלית. את מילות השירים באלבום החדש כתבו יהונתן גפן, יענקל'ה רוטבליט ודני רובס והלחנים, העיבודים וההפקה המוזיקלית של כספי, מלבד השיר 'אין אף אחת כמוה' אותו הפיק מוזיקלית יועד נבו שגם אחראי על המיקסים של האלבום כולו.
 
רובס וכספי שכבר שיתפו פעולה בעבר - רובס ליווה כגיטריסט את כספי בהופעותיו וכספי הפיק מוזיקלית את אלבומו הראשון של רובס – נפגשו באלבום זה בפעם הראשונה כיוצרים ושיתוף הפעולה החדש נשא פירות והניב שבעה שירים משותפים. באלבום עשר רצועות מתוכן הכרתם את אין אף אחת כמוה, אז יש המלווה בקליפ, כמו בריקוד שיר הנושא של האלבום, וזמנים מודרניים שמשודר בימים אלה. השנה הוענק לכספי פרס, 'הישג מיוחד ליוצר בתחום המוזיקה לילדים', מטעם אקו"ם על היות יצירתו לילדים פסקול משובח לגדל עליו את הדור הבא של ישראל. השנה גם החלה לפעול תכנית ייחודית ארצית של משרד החינוך סביב שיריו של כספי כחלק מהלימודים במוזיקה. התכנית מפגישה את התלמידים עם כספי ושיריו ומאפשרת להם להבין את ההקשר ההיסטורי, האמנותי והלשוני של יצירתו. לתכנית נבחרו כ- 12 משיריו ששוכתבו לספר דיגיטלי ובו: התווים, המילים, הביצועים ויחידות הוראה סביב השירים בהקשר בין תחומי.
 
כספי הוציא עד היום תשעה עשר אלבומי סולו, שבעה אלבומי אוסף, תשעה אלבומים בהרכבים שונים ולקח חלק כיוצר ו/או מפיק בשישים ותשעה אלבומים של להקות, זמרים וזמרות.
 
הופעות קרובות:
חמישי, 7/12 ברל'ה להבות חביבה
רביעי, 13/12 זאפה הרצלייה
שישי, 15/12 גריי יהוד
שישי, 22/12 זאפה חיפה
חזור לרשימה המלאה