משה כורסיה ולוקץ' "הלבד הזה"

שם האומן: משה כורסיה ולוקץ'

שם השיר: "הלבד הזה"

מילים: משה כורסיה
לחן: משה כורסיה ויאיר לוי
מילים ראפ: איתי לוקץ'
 
שנה אחרי שמשה כורסיה הוציא את אלבום הבכורה שלו, "יותר מדי" ואחרי שסירב להצעות כמעט מכל תכנית ריאליטי מוזיקלית שקיימת כדי לעבור את המסע בדרך הקצרה, מוציא כורסיה את "הלבד הזה", שיר שני לקראת אלבום חדש ומסעיר. אחרי שסיים את שירותו הצבאי בגבעתי בתור מפקד טירונים, וכיום מחנך בישיבה תיכונית במודיעין, מוצא את עצמו במבוך של החיים בלי דרך לראות את היציאה. "יש לי תחושה, ואני מאמין שהיא משותפת להרבה מאוד אנשים במדינת ישראל, שיש הרבה דברים שאנחנו רוצים לתקן ולשנות. אנחנו מתחילים את התהליך אבל הוא פשוט לא קורה. בשיר 'הלבד הזה' אני נכנס לנשמה של עצמי ומספר על מערכת היחסים שלי עם אלוקים. אני מספר לו שאני רוצה להתחיל מהתחלה, עשיתי יותר מדי דברים שתוקעים אותי במקום ואני לא מצליח להשתחרר".
 
למרות שכורסיה בן ה-27 מעולם לא למד את יסודות המוזיקה באופן מסודר, הוא כותב ומלחין את שיריו בעצמו. גולשי אתר "סרוגים" העניקו לו את התואר "תגלית השנה במוזיקה היהודית" לשנת 2017 וכעת כורסיה פורע את החוב למעריציו עם שיר נוסף שנכנס לקרביים ומתפשט כמו אש בכל הגוף.
 
איתי לוקץ' הוא זמר, שחקן וקומיקאי ישראלי שהתפרסם רבות בתחום הסאטירה בזכות דמותו הייחודית. לוקץ' החל את דרכו לפני 15 בקולקטיב ההיפ הופ "פי.אר טרופרז", ושיתף פעולה עם הדג נחש ("להביא את המכה") ואומנים רבים בתחום. סגנונו המטורף הביא לו פרסום רב והשתתפות בתכניות רבות, ביניהן בערוץ " Hot central comedy "ומיליוני צפיות ביוטיוב לשיתופי הפעולה שלו לאורך השנים.
 
משה כורסיה: "לוקץ' זה סיפור מעניין. חיפשתי ראפר שיעשה קטע בשיר 'הלבד הזה'. חשבתי על ראפרים שונים כי רציתי לרענן את השיר. אחרי שהתייעצתי ובחנתי כמה ראפרים שונים, הציעו את לוקץ' לתפקיד. אני חייב להגיד שלא עפתי על הרעיון בהתחלה מפני שלוקץ' נתפס כבדחן, אבל הוא כתב את המילים שלו והגיע להקליט בלי שום התחייבות. אהבתי כמה שהוא נטול אגו ומקצוען. הרגשתי שהוא התחבר לשיר בצורה שממש מחבקת אותי, הוא קרא נכון את הסיטואציה מהצד שלו. לכבוד לי שלוקץ' נכלל בשיר הסופי".
חזור לרשימה המלאה