מפרשים "לאט לאט"

שם האומן: מפרשים

שם השיר: "לאט לאט"

מִפרׂשים הם החיבור המפתיע בין ארבעה קצוות המוזיקה כשהחיבור היחידי ביניהם הוא התמכרות קשה לסיפור טוב, גיטרות, בס ותופים. המוזיקה של מִפרׂשים משקפת את החיים בישראל, כור היתוך של השפעות מוזיקליות מהשורשים שנעוצים עמוק במזרח התיכון ועד לפלרטוטים קבועים עם העולם שמעבר לים. המופע של מִ פרׂשים הוא מופע חשמלי מהודק ונטול פשרות של רוק חשמלי אלטרנטיבי/פוסט- פאנק ים תיכוני. שירים על התמודדות עם החיים של חבר'ה צעירים בישראל.
 
הסיפור של הלהקה התחיל אי שם בשנת 2012 כשהצטברות של שירים שכתב אבידן עזרא הייתה חייבת להגיע לידי פורקן מידי. באופן טבעי חבר אבידן אל אלון גילרון, גיטריסט ההרכב, חברו מילדות ולמספר להקות בגלגולים שונים, כדי להתחיל את המסע ולתת לשירים חיים. אל הלהקה הצטרף יובל רוזין על הבס, חברם מימי בית הספר, כדי לתת את תובנותיו מעולם הצלילים הנמוכים. שמועה התפשטה כאש בשדה קוצים על מתופף ירושלמי שגר בצפון, חי את עולם המוזיקה השחורה ויודע לתופף כמו שאחרים כבר שכחו. כך הצטרף עמרי אלעזרי אל הלהקה. סגנון השירה האמוציונאלי ונגינת הגיטרה של אבידן, לצד הריפים הקליטים הבוקעים מהגיטרה של אלון, מלווה בנגינת הבס העוצמתית ומלאת הגרוב של יובל, כשאת כל אלו דוחפת קדימה מכונת הקצב של הבלתי מתפשרת של עמרי מעולמות הרוק, סול, וההיפ-הופ יוצרים ביחד את הסאונד הייחודי של ההרכב.
 
מִפרׂשים נמצאים בסיבוב הופעות שנמשך כבר שלוש שנים, בו צברה הלהקה קהל מסור המגיע לכל הופעה מצפון ועד דרום. במהלך שלוש השנים הללו הופיעה הלהקה בכל מועדון, עיר וקיבוץ בו יש אוהבי מוזיקה, מב"ש, ירושלים, ת"א, חיפה, קריות, רמלה, ראשל"צ, ר"ג, שדרות, הופעות באוניברסיטאות ובימי סטודנט, הפקות ואירועים מוזיקליים שונים. בימים אלו הלהקה נמצאת לפני השקת אלבום הבכורה, ובעיצומו של סיבוב הופעות ברחבי הארץ
 
אבידן עזרא | אלון גילרון | יובל רוזין | עמרי אלעזרי 
חזור לרשימה המלאה