מעבר לכביש שש ''שנית מצדה''

שם האומן: מעבר לכביש שש

שם השיר: ''שנית מצדה''

מעבר לכביש שש הוא הרכב אינדי-רוק באר-שבעי, הפעיל משנת 2014. יצירתם מתאפיינת בטקסטים אפלים הכתובים בשפה עשירה ומלאת דימויים המתפתלים בין ההתמודדות עם העולם הפנימי לבין המציאות היומיומית, ונוגעים בתחושות של חוסר יציבות, שיגעון, ואהבה תחת חרדת המוות.
 
המוזיקה של ההרכב עושה שימוש במגוון רחב של סאונדים, תנועות וקווים מלודיים, עם השפעות כמו פינק פלויד והרוק המתקדם של שנות ה-70 , הרוק המקומי של שנות ה 90 - ערן צור, נקמת הטרקטור,וחיבור הרוק והאלקטרוני של רדיוהד, ולהקת Garbage. כעת משחרר ההרכב סינגל ראשון בשם ''שנית מצדה''. את השיר כתבה חברת ההרכב, יעל דוד, לאחר שאישה קרובה לליבה ניסתה לשים קץ לחייה. השיר מתאר את הרגע בו עצמה את עיניה, לנוח לרגע ממטלות היומיום, עד שמגיעה הידיעה המטלטלת ומושכת אותה ממנוחתה - להציל אותה. השיר מתייחס למטבע הלשון ''שנית מצדה לא תיפול'', ומתכתב עם סיפור מצדה, אשר שימש מקום מפלט ומצודה ועל פסגתו ניבנו ארמונות מפוארים. את סופו של סיפור מצדה אנחנו מכירים, הוא נגמר בבחירה של כל יושביו להתאבד, ואילו סיפורו של השיר נשאר פתוח, בבחירה ואפילו בדרישה לחיים.
 
לאחר שלוש שנים בהם הופיעו על מגוון במות ופסטיבלים (‘’סמילנסקי'', ״עתיקה להכיר״) ברחבי הארץ, החלו לעבוד על אלבום הבכורה שלהם אשר יושק בחודשים הקרובים. האלבום הוקלט בהפקתו של יוסי שטרית, מהוותיקים והמוכרים בסצנה המוזיקלית של ב״ש ( Side, Echoes , המוסד, נדב דלומי, יוחנן קרסל ועוד). האלבום עוסק בהתמודדות עם העולם הפנימי, ובמפגש עם הסביבה בה אנו חיים, עם המציאות העכשווית בישראל בכלל ובפריפריה הדרומית בפרט. האלבום מישיר מבט אל חוויות אנושיות כגון חוסר אונים וחוסר ברירה, ונוגע בכאב ובפחד.
 
יעל דוד: מילים, לחנים, שירה
טל דוד: מילים, לחנים, גיטרות, סאמפלר, קולות
דוד אברהם: תופים
שי לוי: בס
ישי גילרון: קלידים
חזור לרשימה המלאה