מסע לצ'אי וליאורה יצחק "הראגה של חיי"

שם האומן: מסע לצ'אי וליאורה יצחק

שם השיר: "הראגה של חיי"

מילים ולחן: רז הלווינג
הפקה מוזיקלית: תומר אסולין
 
"מסע לצ'אי", פרויקט חייו של המוזיקאי ואיש התיירות, רז הלווינג, נולד כסדרת מסע דוקומנטרית אותה צילם רז בהודו בתחילת שנות ה- 2000. במהלך הצילומים כתב רז את השיר "יאללה צ'אי" אותו הוא יעד להיות שיר הנושא של הסדרה. כשחזר רז לארץ נוצר החיבור בינו לבין המפיק המוזיקלי תומר אסולין, שהציע להביא את הזמרת ליאורה יצחק שבדיוק אז כיכבה במצעדים ביחד עם הדג נחש בשיר "חליפות", לבצע את השיר וכך נוצר החיבור בין השלושה, חיבור שהוליד במהלך השנים שיתופי פעולה מוזיקליים על הבמה ובהרצאות אותם ערך במסגרת חברת התיירות "מסע לצ’אי" למטיילים ישראלים טרם נסיעתם להודו.
 
השיר "הראגה של חיי" החל לרקום עור וגידים לפני שנתיים בדיוק, בזמן שרז הלווינג ותומר אסולין שהו בהודו במסגרת פרויקט אחר בו היו מעורבים. השניים נכנסו לאולפן הקלטות כשהיה להם ברור שברגע שיחזרו לארץ תהיה זאת ליאורה שתבצע את השיר. ליאורה אהבה את השיר והתוצאה לפניכם.
 
ליאורה יצחק הזמרת בעלת קול הקטיפה הייחודי, שרה בסרטים בוליוודיים, כבשה את הרדיו בישראל עם להיטים גדולים ביניהם: "מעלה מעלה", "הלילה חתונה". שיתפה פעולה עם אמנים מוערכים במוזיקה הישראלית כגון: עידן רייכל, הדג נחש, סטטיק ובן אל, עברי לידר, אלדד ציטרין ועוד.
 
ראגה היא קו מלודי על פיו נכתבים קטעי מוזיקה הודית קלאסית. הראגה קשורה בדרך כלל למצב רוח ולשעה ביום. במוזיקה ההודית קיימות למעלה מ- 300 ראגות כנראה שאחת מהן היא הראגה של חייכם.
חזור לרשימה המלאה