מיכל אמדורסקי "קומי ולכי"

שם האומן: מיכל אמדורסקי

שם השיר: "קומי ולכי"

אחרי "שתיקה מוזיקלית" של עשור היוצרת והזמרת מיכל אמדורסקי, חוזרת עם שיר נוקב וחריף שנועד להעלות את המודעות ולשים את האמת הכואבת בפרצוף. עשור חלף מאז אלבומה האחרון של מיכל אמדורסקי, שבמהלך השנים התמקדה בעיקר בהופעות, בטיפוח חיי המשפחה והייתה מעורבת בפרויקטים שונים. בעקבות ההשבתה האגרסיבית של עולם התרבות והזמן שהתפנה, עקב הקורונה חזרה מיכל ליצור סיפורה המזעזע של שירה איסקוב, תושבת מצפה רמון שהוכתה למוות (וניצלה בנס) על ידי בעלה, הרעיד אותה. סיפור זה שהגיע חודש לאחר מקרה האונס הקבוצתי האכזרי שחוותה הנערה בת ה -16 ושנה לאחר רצח מיכל סלה ע"י בעלה, עורר את אמדורסקי, שלרוב נמנעת להכניס לשיריה אלמנטים מחאתיים, ביקורתיים וחברתיים, "לשבור שתיקה" ארוכה ולהצטרף למחאה המבעבעת בדרך המקורית והמיוחדת כמו שרק היא יודעת: המוזיקה.
 
השיר "קומי ולכי!" שהיא כתבה והלחינה בסערת רגשות, הוא שיר נוקב, קשה ומזעזע שלא ישאיר אתכם אדישים ונועד להעביר מסר מציל חיים לאותן נשים שחוות התעללות מכל סוג. זהו אינו שיר מטאפורי או מתייפייף אלא נועד להטיח את האמת בפרצוף ולהוות מנגנון הרתעה נוסף למיגור תופעת ההתעללות.
 
אמדורסקי: "קורים במדינה שלנו מקרים כל כך נוראיים שפשוט 'מתמסמסים' שלא מקבלים יותר מדי דגש ולא זוכים להתייחסות רבה מדי מצד הגורמים הרלוונטיים שאמורים לאכוף אותם. תיקי אלימות נסגרים בסכסוך משפחתי, הרווחה מתעלמת וכך גם הממשלה, נשים שחוות אלימות פיזית, מתביישות לדבר, וכשכבר מקבלות אומץ ופונות לעזרה, לא מקבלות מענה או התייחסות. מהגורמים הרלוונטיים שאמורים להגן עליהן ! " ההרתעה הכי חזקה באה מאיתנו, האזרחים, אני לא אשתוק ! וזה מה שעורר בי את הצורך והרצון העזים להקדיש את כולי ליצירת השיר הזה שיהדהד ויעביר את המסר. אם אצליח להציל אישה אחת דרך השיר ודרך ההד התקשורתי והציבורי בעקבותיו עשיתי את שלי"
 
מיכל אמדורסקי 2020 בשיר יוצא דופן, עם אמירה מחאתית, נוקבת ובועטת מתמיד בהפקתו המוזיקלית של חן מצגר
חזור לרשימה המלאה